ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ahrefs چیست؟ کاربردهای ابزار ای اچ رفس

دنیای سئو دنیای ابزارهاست، کار کردن با ابزارهای سئو می‌تواند زمان زیادی را از شما ذخیره کند. ahrefs یکی از ابزارهای عالی سئویی است که به خوبی توانایی تحلیل سئو خارجی وب سایت‌ها را انجام می‌دهد. یعنی شما با استفاده از این ابزار سئو خارجی به راحتی می‌توانید تحلیل مناسبی از استراتژی سئو خارجی وب سایت به شما ارائه دهد.

کیورد تول (keywordtool.io) چیست و چه کاربردی دارد؟

کیوورد ریسرچ یکی از مهم‌ترین مواردی است که اگر به درستی انجام نشود می‌تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند. ابزار keywordtool.io یکی از ابزارهای عالی برای جستجوی کلمات کلیدی است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با ابزار حرفه‌ای کیوورد تول اطلاعاتی را ارائه دهیم. کارکردن با ابزار keywordtool بسیار راحت و آسان است و شما پس از خواندن یا دیدن این آموزش ویدئویی خواهید توانست یک کیوورد ریسرچ حرفه‌ای را برای پروژه‌های سئو خود در اختیار داشته باشید. در آموزش کار با ابزار کیورد تول همراه ما باشید.

آشنایی با سرچ کنسول (google search console)

سرچ کنسول (search console) ابزاری قدرتمند و رایگان است که در سال 2015 توسط گوگل معرفی شد. به سرچ کنسول، ابزار وب مستری گوگل و وبمستر تولز هم می‌گویند. این ابزار برای مدیران و مالکین سایت‌ها و افرادی که برای بهبود وضعیت  وب سایت‌ها برای موتورهای جستجو تلاش می‌کنند (متخصصین سئو)؛ ارائه شده است.  

معرفی بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

از با اهمیت‌‌‌ترین عوامل موفقیت کارشناسان سئو و مشاوران سئو، آشنایی و تسلط بر ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ است. ابزار‌‌های دیجیتال مارکتینگ به بالابردن سرعت و دقت در کار به ما کمک ویژه ای ‌‌‌می‌کنند. با استفاده از این ابزارها امکان بررسی و تحلیل دقیق بر روی سایت‌‌‌های مختلف به صورت هم زمان در یک بازه زمانی وجو دارد. و کارشناسان بهینه سازی سایت ‌‌‌می‌توانند به راحتی چندین سایت را مدیریت و عملکرد آنها را آنالیز کنند.

ابزار‌‌های دیجیتال مارکتینگ در انواع و کاربردهای متفاوتی دارند که در ادامه به مهم‌‌‌ترین آنها بر اساس نوع کاربردشان اشاره خواهیم کرد.

ابزار alexa، ابزار compete، ابزار clicky، ابزار google analytics، ابزار similarweb و غیره از ابزارهای دیجیتال مناسب تحلیل بازدید هستند که آماری از بازدیدکنندگان سایت را در اختیار شما ‌‌‌می‌گذارند.

ابزار google analytics، ابزار mixpanel، ابزار kissmetrics، ابزار piwik، ابزار seo ranking و غیره از ابزارهای دیجیتال مناسب تحلیل و آنالیز وب سایت ها هستند که کاربردی ‌‌‌ترین ابزار در بین آنها گوگل آنالیتیکس است.

ابزار kwfinder، ابزار google trends، ابزار keyword tool، ابزار google keyword planner و غیره از ابزارهای دیجیتال مناسب جستجوی کلمات کلیدی به شمار ‌‌‌می‌روند که در مشخص کردن یک استراتژی سئو و دسته بندی ها کمک زیادی به کارشناسان و مشاوران سئو ‌‌‌می‌کنند. برای اطلاعات بیش‌‌‌تر از نحوه کار با ابزار رایگان کیورد تول مقاله کیورد تول(keywordtool.io) چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه کنید. هم چنین مقاله‌ای جامع دیگری در خصوص ابزار kwfinder چیست؟ آموزش کار با kwfinder صفر تا صد برای شما نوشته شده است که پیشنهاد می‌شود آن را هم مطالعه کنید.

ابزار google search console، ابزار moz، ابزار alexa، ابزار advanced ranking و غیره از ابزارهای دیجیتال تحلیل و بررسی جایگاه سایت هستند که تسلط بر آنها کار تحلیل و بررسی عملکرد سایت را برای متخصصین سئو راحت ‌‌‌تر ‌‌‌می‌کند. پیشنهاد ‌‌‌می‌کنیم برای آشنایی بیش‌‌‌تر با مهم ‌‌‌ترین ابزار آنالیز سایت؛ گوگل سرچ کنسول که گوگل به صورت رایگان در اختیار سئو کاران قرار داده است مقاله آشنایی با سرچ کنسول را مطالعه کنید.

ابزار ahrefs، ابزار moz، ابزار google search console، ابزار seo power suite وغیره از ابزارهای کاربردی برای تحلیل بک لینک ها هستند و به صورت تخصصی بیش‌‌‌تر مورد استفاده متخصصین سئو خارجی قرار ‌‌‌می‌گیرند.

ابزار hotjar، ابزار woopra، ابزار clicktale، ابزار hitsteps و غیره از ابزارهای دیجیتال برای تحلیل مشارکت و تعامل کاربران با صفحات مختلف سایت هستند. به کمک این ابزارها سلیقه مخاطبین و نقاط قوت و ضعف هر بخش از سایت را به دست ‌‌‌می‌‌آورید. مقاله آشنایی با هات جار(hojar) اطلاعات دقیقی از این ابزار با اهمیت به شما ‌‌‌می‌دهد که پیشنهاد ‌‌‌می‌کنیم آن را بخوانید.