محدودیت سنی اینستاگرام

با توجه به اینکه اینستاگرام یک پلتفرم تصویر محور است و بیشتر محتوای آن مربوط به تصاویر و ویدیوهای مختلف می‌شود، ممکن است این تصاویر و ویدیوهای منتشر شده محتوایی داشته باشند که مناسب سن برخی افراد نباشد. در چنین شرایطی اینستاگرام قابلیتی را اضافه کرده که بتوان از طریق آن محدودیت سنی را فعال یا غیر فعال کرد. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که سن مجاز ورود به اینستاگرام ۱۸ سال است اما برخی محتواها برای افراد بالای ۲۱ سال در نظر گرفته می‌شوند در هر صورت اگر شما هم از جمله والدین یا افرادی هستید که می‌خواهید محتوای منتشر شده در اینستاگرام مطابق با سن فرزند یا عزیزانتان باشد می‌توانید این محدودیت سنی را در تنظیمات فعال کنید.

چگونه محدودیت سنی اینستاگرام را فعال کنیم؟

شما نمی‌توانید تمامی کاربران اینستاگرام را کنترل کنید تا محتوای مطابق با سن فرزند یا عزیزان شما منتشر کنند اما از طریق تنظیمات اینستاگرام امکان فعال سازی محدودیت سنی وجود دارد که از طریق مراحل زیر انجام خواهد شد:

 1. با توجه به اینکه اینستاگرام در ایران فیلتر شده ابتدا یک وی‌پی‌ان قوی نصب کرده و آن را روشن کنید سپس به برنامه اینستاگرام رفته و به قسمت پروفایلتان بروید.
 2. در مرحله دوم از قسمت پروفایلتان بر روی سه خط بالای سمت راست کلیک کرده گزینه setting را لمس کنید.
 3. از میان گزینه‌های تنظیمات بر روی گزینه “Business” یا “Creator کلیک کرده و از میان گزینه‌هایی که به شما نشان داده می‌شود تعیین محدودیت سن یا حداقل سن را انتخاب کنید این گزینه با نام MinimumAge نشان داده می‌شود.
 4. در این مرحله شما دو انتخاب پیش رو خواهید داشت یکی از آنها مربوط به انتخاب محدودیت سنی است که به عنوان سن پیش فرض انتخاب می‌شود اما در انتخاب دوم شما می‌توانید یک سن مشخص را وارد کرده و تایید کنید.
 5. برای وارد کردن یک سن مشخص کافیست بر روی گزینهDefault کلیک کرده و بعد در قسمت کادر add را لمس کرده سپس سن مورد نظر خود را بنویسید.
 6. حال اگر قرار است در قسمت محدودیت نام کشور را وارد کنید بر روی کادر country کلیک کنید سپس با لمس کردن گزینه add نام کشور مورد نظر خود را از میان کشورها پیدا کرده و آن را لمس کنید یا اصلاً نام کشور خود را بنویسید.
 7. بعد از پایان یافتن تعیین سن و کشور کافیست بر روی گزینه Done کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظر اعمال و ذخیره شود.

به همین سادگی عملیات محدودیت سنی اینستاگرام فعال می‌شود و دیگر شما نگران پخش محتواهای نامناسب نخواهید بود.

چگونه محدودیت سنی اینستاگرام را غیر فعال کنیم؟

اکنون اگر فرزندتان سن مجاز ورود به اینستاگرام را پیدا کرده می‌توانید برای غیر فعال سازی محدودیت سنی اینستاگرام اقدام نمایید این کار را بهتر است از طریق مراحل زیر انجام دهید:

 1. در مرحله اول پس از روشن کردن وی پی ان قدرتمند و ورود به اینستاگرام به قسمت پروفایل خود رفته و از سه خط بالای سمت راست بر روی گزینه setting یا تنظیمات کلیک کنید.
 2.  در مرحله دوم از میان گزینه‌های نمایش داده شده “Business” یا “Creator را لمس کنید.
 3. در این مرحله کافیست گزینهMinimumAge را یافته و لمس نمایید.
 4. در این مرحله تمام تنظیمات قبلی را کلیک کرده و بر روی گزینه Remove بزنید تا تمام تنظیمات قبلی پاک شوند.
 5. اکنون کافیست برای خروج بر روی گزینه Done کلیک کنید تا غیر فعال سازی محدودیت سنی اینستاگرام سیو یا ذخیره شود.

به همین راحتی شما قادر به برداشتن محدودیت سنی اینستاگرام خواهید شد.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب