نصب دوباره تلگرام بعد از دیلیت اکانت

شما ممکن است به هر دلیلی تلگرام خود را دیلیت اکانت کرده باشید و اکنون بخواهید دوباره به تلگرام وارد شوید. در واقع نصب مجدد تلگرام بعد از حذف اکانت غیر ممکن است. یعنی اگر شما تلگرامتان را دی اکتیو کرده باشید، بدون شک نصب تلگرام بعد از دیلیت اکانت امکان‌پذیر است؛ اما در واقع شما در این صورت یک اکانت جدید دارید و اکانت قبلی دیگر قابل بازیابی نیست. در ادامه قرار است در رابطه با امکان بازگشت به اکانت حذف شده تلگرام و مراحل نصب دوباره تلگرام اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم، پس تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

دیلیت اکانت و نصب دوباره تلگرام

اگر تصمیم گرفته‌اید که بر روی تلفن همراهتان تلگرام نصب کنید باید بدانید که این موضوع دو حالت دارد که به شرح زیر است:

 1. در حالت اول شما می‌خواهید یک اکانت جدید نصب کنید حتی ممکن است در گذشته اکانتی داشته‌اید که آن را دیلیت کرده‌اید و امروز قصد نصب دوباره تلگرام بعد از حذف را دارید.
 2. در حالت دوم ممکن است شما قصد برگرداندن اکانت تلگرام خود را داشته باشید. یعنی به هر دلیلی اکانت شما از روی تلفن همراه پاک شده یا از آن به طور کامل خارج شده‌اید و امروز می‌خواهید مجدداً آن را بازیابی کرده و به آن ورود کنید.

در ادامه هر یک از این حالت‌ها را با جزئیات بیشتر بررسی خواهیم نمود.

برای نصب دوباره تلگرام چه باید کرد؟

اگر به تازگی یا در گذشته اکانت تلگرامتان را دیلیت کرده‌اید و امروز مجدداً تصمیم به نصب آن گرفته‌اید اصلاً نگران نباشید چرا که مراحل کامل برای نصب دوباره تلگرام در اندروید و آیفون را با جزئیات کامل و دقیق خدمتتان شرح داده‌ایم پس کافیست طبق مراحل زیر پیش روید:

 1. در مرحله اول باید از اپل استور یا گوگل پلی، اپلیکیشن تلگرام را دانلود کنید.
 2. پس از اینکه دانلود اپلیکیشن تلگرام به پایان رسید بر روی آن کلیک کرده و نصب آن را بر روی تلفن همراه انجام دهید.
 3. در مرحله سوم زمانی که اکانت تلگرام بر روی تلفن همراه شما نصب شد می‌توانید به راحتی بر روی آن کلیک کرده و وارد این اپلیکیشن شوید.
 4. در این مرحله باید بر روی گزینه Start Messaging کلیک کنید. در این صورت تلگرام می‌خواهد که به مخاطبین شما دسترسی پیدا کند که شما با اجازه دادن به آن می‌توانید به مراحل بعد بروید. در این صورت باید گزینه Allow را لمس کنید.
 5. در این مرحله کادری به شما نمایش داده می‌شود که شامل دو بخش است در بخش اول شما باید کد کشورتان را وارد کنید. کد کشور ایران 98+ است.
 6. در کنار کادر کد کشور باید حتماً شماره سیم کارتتان را وارد کنید. شماره سیم کارت را نیز باید بدون صفر اولیه وارد نمایید به عنوان مثال 987654321 در غیر این صورت رقم آخر در کادر جای نمی‌گیرد و شماره شما را به عنوان شماره اشتباه خطاب خواهد کرد. پس در این صورت حواستان باشد که صفر اول شماره تلفن همراه را به هیچ عنوان وارد نکنید.
 7. در این مرحله یک پیامک حاوی کد اعتبارسنجی برای شما ارسال می‌شود که باید حتماً آن کد را دقیق در کادر خواسته شده وارد نمایید.
 8. پس از گذشت چند ثانیه و انجام بررسی‌های تلگرام برای صحت کد وارد شده، اکانت مورد نظر ساخته شده و شما مجاز به ورود به آن خواهید بود.

پس اگر برای شما هم سوال پیش آمده بعد از دیلیت اکانت تلگرام چگونه دوباره وارد شویم؟ باید بگوییم که از طریق مراحل فوق می‌توان به راحتی به تلگرام ورود کرد.

نصب مجدد تلگرام حذف شده

اگر قصد برگرداندن اکانت تلگرامتان را دارید ما به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه خواهیم داد در واقع شما این کار را از دو طریق می‌توانید انجام دهید که شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. بازیابی اکانت تلگرام با شماره:

برای بازیابی اکانت تلگرام با شماره کافیست وارد برنامه تلگرام شوید و پس از کلیک کردن بر روی گزینه Start Messaging به مرحله بعد راه پیدا می‌کنید که در این مرحله نیز با اجازه دادن به تلگرام برای دستیابی به مخاطبین‌تان وارد مرحله وارد کردن شماره و کد کشور خواهید شد. در این مرحله می‌توانید به راحتی شماره‌ای که قبلاً در اکانت تلگرام حذف شده خود وارد کرده بودید را مجدداً وارد نمایید. بلافاصله برای همین شماره یک پیامک حاوی کد ارسال می‌شود که کد را با وارد کردن به کادر مشخص شده تایید می‌کنید و منتظر بمانید تا تلگرام نیز آن را تایید کرده و شما مجدداً وارد اکانت حذف شده‌تان شوید.

 • بازیابی اکانت تلگرام بدون شماره:

ممکن است تصور کنید که بازیابی اکانت تلگرام بدون شماره یعنی استفاده از ایمیل است اما سخت در اشتباه هستید چرا که برگرداندن اکانت تلگرام با استفاده از ایمیل غیر ممکن بوده و به هیچ عنوان انجام نخواهد شد. اما اگر به هر دلیلی اکانت تلگرام از روی سیستم یا تلفن همراه شما حذف شده و قصد بازگرداندن آن را دارید، همچنین در این زمینه می‌خواهید این اکانت را بدون استفاده از سیم کارت و شماره آن بازگردانید؛ پیشنهاد ما این است که از شماره‌های مجازی استفاده کنید. شماره‌های مجازی در واقع شماره‌های جعلی هستند که از طریق برنامه اسمارت کال ساخته شده و در دسترس قرار می‌گیرند. در این صورت شما می‌توانید در مراحل نصب مجدد تلگرام از این شماره استفاده کرده و تلگرام خود را برگردانید.

بعد از دیلیت اکانت تلگرام چه می‌شود؟

حقیقت تلخی که در رابطه با دیلیت اکانت تلگرام وجود دارد این است که بعد از اتمام مراحل دیلیت اکانت دیگر شما به هیچ عنوان و با هیچ روشی به اکانت خود دسترسی پیدا نخواهید کرد. هرچند که این در صورتی است که شما دیلیت اکانت دائمی انجام داده باشید. در واقع دیلیت اکانت موقت از طریق شماره یا بدون شماره قابل بازیابی بوده اما دیلیت اکانت دائمی اینطور نیست.

چند روز بعد از دیلیت اکانت میشه تلگرام نصب کرد؟

اگر به تازگی موفق به دیلیت اکانت شده‌اید و این مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید و هم اکنون تصمیم گرفته‌اید که اکانت جدیدی در تلگرام بسازید، قطعاً اولین سوالی که به ذهنتان می‌رسد این است که چه مدت بعد از دیلیت اکانت می‌توان تلگرام نصب کرد؟ در پاسخ به چنین سوالی باید گفت شما چند دقیقه یا چند ساعت پس از عملیات دیلیت اکانت قادر به ساخت اکانت جدید خواهید داشت و در این صورت هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که اگر قصد نصب تلگرام بعد از چند بار دیلیت اکانت را دارید دست نگه دارید و این کار را انجام ندهید! اگر شما هم در وضعیتی قرار گرفته‌اید که مدام می‌پرسید بعد دیلیت اکانت تلگرامم نصب نمی‌شه، باید بدانید که پس از چند بار دیلیت اکانت تلگرام شما را به عنوان ربات یا مزاحم شناسایی کرده از این رو کد اعتبارسنجی را برای شما ارسال نمی‌کند بنابراین شما قادر به نصب مجدد تلگرام نخواهید بود. در این صورت ممکن است شما به صورت موقتی بلاک شوید و با شماره‌تان نتوانید اکانت جدید بسازید. این وضعیت موقتی بوده و پس از گذشت ۴۸ ساعت مجدداً رفع می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب