چگونه اکانت اینستاگرام خود را پرایوت کنیم؟

چگونه اکانت اینستاگرام را پرایوت کنیم؟ قبل از دستیابی به پاسخ این سوال بهتر است در مورد پیج پرایوت یا شخصی اطلاعات بیشتری کسب کنیم. در صورتی که در اینستاگرام اکانت شخصی دارید و خواهان این هستید که صفحه‌تان را از دید کاربرانی که شما را دنبال نمی‌کنند، پنهان سازید باید صفحه خود را پرایوت یا خصوصی کنید. Private کردن حساب به معنی خصوصی کردن آن است. با این کار امکان دسترسی به پست‌ها، استوری‌ها، فالوئینگ‌ها و فالوورهای شما برای کاربرانی که فالوور شما نیستند، عملا وجود نخواهد داشت. در صورتی که پیج شما عمومی یا پابلیک باشد کلیه کاربران اینستاگرام (اعم از فالوور و غیرفالوور) می‌توانند محتویات پیج شما را مشاهده کنند. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه اکانت اینستاگرام خود را پرایوت کنیم؟ در ادامه نکاتی در رابطه با اینکه چگونه اکانت اینستا خود را پرایوت کنیم؟ یاد می‌گیریم.

مزایا و معایب پرایوت کردن پیج اینستاگرام

قبل از این که پاسخ سوال چگونه اکانت خود را خصوصی کنیم؟ را بررسی نماییم، بهتر است با مزایا و معایب داشتن پیج‌ خصوصی بیشتر آشنا شویم. از مزایای داشتن یک پیج خصوصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • در صورت داشتن یک پیج خصوصی، فقط افرادی که شما اجازه دنبال کردن پیجتان را به آنها داده‌اید قادر به دیدن محتواهای شما خواهند بود. شما می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای شخصی خود را فقط با افراد قابل اعتمادتان مانند خانواده و دوستانتان به اشتراک بگذارید.
 • داشتن یک پیج پرایوت به شما کمک می‌کند که اطلاعاتتان از سواستفاده در امان بماند.
 • شما می‌توانید افرادی که قصد دنبال کردن و مشاهده پیجتان را دارند، مدیریت کنید. یعنی قبل از اینکه پیجتان را مشاهده کنند، شما هویتشان را بررسی و درخواستشان برای فالو کردن تایید کنید.

اما معایب داشتن یک پیج پرایوت نیز می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • برای پیج‌های تجاری، خصوصی کردن صفحه باعث کاهش بازدید کاربران و تاثیر بر فروش آنها خواهد شد.
 • وقتی پیج شخصی باشد، قابلیت استفاده از امکانات بیزینس اکانت و مشاهده آمارهای پیج وجود ندارد.
 • استفاده از هشتگ در پیج شخصی تاثیری ندارد و وارد اکسپلور نمی‌شود.
 • تعامل کاربران با پیج‌های خصوصی بسیار کمتر از صفحات پابلیک است.

با آگاهی از این معایب اگر همچنان سوال شما این باشد که چگونه اکانت را پرایوت کنیم؟ با مراحل زیر همراه باشید.

مراحل خصوصی کردن اکانت اینستاگرام

در پاسخ به سوال اینکه چگونه اکانت خود را پرایوت کنیم؟ با این بخش همراه باشید تا کلیه مراحل ساخت اکانت شخصی در اینستاگرام را بیاموزید. برای ساخت پیج خصوصی مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد اکانت اینستاگرام خود شده و روی پروفایلتان بزنید.
 • در بالای صفحه گوشه سمت راست، سه خط وجود دارد. روی آن زده تا وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شوید.
 • در صفحه تنظیمات از بین گزینه‌های موجود، گزینه Accunt privacy را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده گزینه private Account را بزنید تا اکانتتان خصوصی شود.

اکنون شما یک صفحه پرایوت یا خصوصی دارید و یک علامت قفل در کنار آیدی اینستاگرام شما ظاهر می‌شود. در صورتی که تصمیم به پابلیک یا عمومی کردن پیج خود گرفته‌اید، گزینه private Account را غیرفعال کنید. در این مراحل یاد گرفتیم که چگونه اکانت خود را شخصی کنیم اما چگونه می‌توان اکانت شخصی را عمومی کرد؟

پرایوت کردن بیزینس اکانت اینستاگرام

حالا که آموختیم چگونه اکانت را شخصی کنیم، شاید با این سوال مواجه شویم که چگونه اکانت بیزینس را پرایوت کنیم؟ باید بگوییم که امکان خصوصی کردن یا قفل کردن صفحات تجاری یا بیزینس اکانت‌ها وجود ندارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که بیزینس اکانت‌ها با اهداف تجاری و گرفتن بازدید بیشتر و جذب مشتریان کار خود را آغاز کرده، ارتقا یافته و رشد می‌کنند. بنابراین خصوصی کردن این نوع پیج‌ها با هدف آنها در تضاد است و به همین علت اینستاگرام این قابلیت را برای صفحات شخصی فعال نکرده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب