برگرداندن ورژن قبلی اینستاگرام

برگرداندن ورژن قبلی اینستاگرام (Returning the previous version of Instagram)؛ یعنی برگرداندن اینستاگرام به آپدیت قبلی که شاید نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام پر از باگ باشد و برخی از افراد نتوانند این موضوع را تحمل کنند. برای دسترسی به نسخه اینستاگرام نیاز به ترفند خاصی نیست، تنها کافیست فرمول‌های گفته شده در این صفحه را دنبال کنید.

 1. دانلود نسخه قدیمی از وبسایت‌های موجود در سطح اینترنت
 2. حذف آپدیت در سیستم عامل اندروید
 3. حذف آپدیت در سیستم عامل IOS

چگونه اینستاگرام قبلی را فعال کنیم؟

چگونه اینستاگرام قبلی را فعال کنیم؟ اگر نسخه جدید اپلیکیشن اینستا برای شما مشکلاتی بوجود آورده است که نمی‌توانید به راحتی با نسخه جدید کار کنید، تنها کافیست مراحل پایین را دنبال کنید:

 1. ابتدا ورژن نسخه فعلی را در گوشی خود پیدا کنید (به تنظیمات گوشی مراجعه کنید، سپس روی نرم‌افزار اینستاگرام کلیک کنید، در اینجا می‌توانید نسخه قبلی را مشاهده کنید)
 2. ورژن قبلی را در جویشگر گوگل جستجو کنید.
 3. نرم‌افزار را از وبسایت ارائه دهنده دانلود کرده و نصب کنید.

توجه داشته باشید که اگر بلاک شده باشید این مراحل برای شما جوابگو نیست و از آن خارج نمی‌شوید، این مورد تنها برای رهایی از باگ است. برای رفع بلاک اینستاگرام باید به صفحه مربوطه بروید.

نکته:

 • پیدا کردن نسخه قبلی برای سیستم عامل IOS امکان پذیر نیست و این راه حل فقط برای سیستم عامل اندروید جواب می‌دهد.
 • برای پیدا کردن نسخه‌های قدیمی‌تر اینستاگرام می‌توانید از مارکت‌های متفرقه‌ای مانند APKPure استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که این مراحل صرفا برای بازگردانی پیج Insta است و نمی‌توانید با استفاده از آن بازیابی حساب اینستاگرام را انجام دهید، برای بازیابی اکانت باید به لینک مربوطه بروید.

حذف آپدیت اینستا در ios:

 1. برای حذف آپدیت اینستا در ios طبق مراحل زیر پیش بروید:
 2. در مرحله اول باید وارد App Store شوید.
 3. روی آیکون سبد خرید کلیک کنید.
 4. برنامه اینستاگرام را پیدا کنید.
 5. روی دکمه «نصب شده» که بالا برنامه وجود دارد کلیک کنید.
 6. روی حذف آپدیت کلیک کنید.

اگر با انجام دادن مراحل بالا اختلالی برای Direct شما پیش آمد، باید صفحه بازگردانی پیام‌های پاک شده اینستاگرام را ببینید.

چرا برگشت به آپدیت قبلی اینستاگرام را انجام دهیم؟

برگشت به آپدیت قبلی اینستاگرام به دلایل زیادی ممکن است رخ دهد، برخی از آپدیت‌های اینستاگرام که توسط شرکت متا منتشر می‌شود برای برخی از دستگاه‌ها باگ‌های زیادی به همراه دارد، این کاربران تصمیم می‌گیرند تا نسخه‌های قبلی را روی گوشی خود نصب کنند تا از شر این ناسازگاری‌ها راحت شوند، اما دلایل هر فرد ممکن است متفاوت باشد و به عنوان مثال نتوانند حذف دایرکت اینستاگرام را انجام دهند، ولی به دلایل زیر خلاصه می‌شود:

 1. ظاهر اینستاگرام

ظاهر اینستاگرام در آپدیت‌های متفاوت تقریبا ظاهر یکسانی داشته است، اما دربرخی بروزرسانی‌ها ممکن است که ظاهر را دچار تغییرات خاصی بکند، برخی از کاربران با این ظاهر ارتباط نمی‌گیرند و یا شاید روی گوشی آن‌ها جواب ندهد. همین دلیل موجه باعث می‌شود تا بازگشت به نسخه قبلی اینستاگرام را انتخاب کنند.

 • کاهش سرعت

کاهش سرعت دومین دلیلی است که کاربران را مجاب به استفاده از ورژن قبلی اینستاگرام می‌کند. در برخی موارد دیده شده است که با نصب نسخه جدید کاربران با مشکل کندی سرعت مواجه می‌شوند که این موضوع امری خسته کننده و اذیت کننده است، به همین دلیل کاربران مجبور می‌شوند تا از آپدیت جدید را از روی گوشی خود حذف کنند.

 • عدم سازگاری با دستگاه‌های قدیمی

عدم سازگاری با دستگاه‌های قدیمی؛ این موضوع برای کاربران اتفاق می‌افتد که گوشی‌هایشان کمی قدیمی شده و یا سیستم عامل جدید اندروید روی آن‌ها جواب نمی‌دهد. به همین دلیل برخی از قسمت‌های اپلیکیشن اینستاگرام با نسخه جدید همخوانی ندارد و باعث می‌شود تا اپلیکیشن اینستا به خوبی روی گوشی این افراد کار نکند.

 • تغییرات در برخی ویژگی‌ها

تغییرات در برخی ویژگی‌ها چهارمین دلیلی است که کاربران مجبور می‌شوند تا به نسخه قبلی اپلیکیشن سوئیچ کنند. شاید برخی از ویژگی‌هایی که شرکت متا برای اپلیکیشن Insta در نظر گرفته برای برخی افراد خوشایند نباشد و با آن ویژگی احساس راحتی نداشته باشند که همین موضوع دلیل خوبی است تا برخی افراد به استفاده از ورژن قبلی روی آورند.

در صورتی که نیاز به ادمین در مشهد دارید با ما تماس بگیرید.

3.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب