ساخت سایت یا ایجاد اکانت اینستاگرام برای کسب و کار؟

ساخت وب سایت مناسب است یا ایجاد یک اکانت اینستاگرام؟ حضور در دنیای آنلاین را با کدام ابزار شروع می‌کنید؟ شبکه‌های اجتماعی یا وب سایت؟ می‌خواهید محصول خود را به فروش برسانید؟ نمی‌دانید که سایت بسازید یا اکانت اینستاگرام راه اندازی کنید؟

ساخت سایت (Website) یا ایجاد اکانت اینستاگرام(Instagram) برای کسب و کار، کدام یک مفید است؟ ایجاد بیزینس روی Account Instagram به شما جامعه بزرگی از مخاطبان را به صورت رایگان اعطاء می‌کند، اما مشکلاتی دارد:

  • نبودن امکانی برای آپدیت محصولات
  • خطر فیلتر شدن
  • مشکل در پرداخت

داشتن یک وبسایت برای یک business بسیار مفیدتر از اینستاگرام است، زیرا مزایای زیادی برای شما به دنبال دارد:

  • آپدیت راحت محصولات
  • وجود دسته‌بندی برای محصولات
  • نبود خطری برای فیلتر شدن
  • پرداخت آسان
  • جستجو در سایت

حال طراحی وبسایت وردپرسی یا راه اندازی اکانت اینستاگرام؟ در حالت کلی سوشال مارکتینگ مناسب‌تر است یا طراحی سایت با وردپرس؟ با استودیو دیجیتال مارکیتنگ میانبر همراه باشید.

راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام دارای چه مزایایی است؟

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار است که در بین ایرانیان استفاده‌کنندگان بسیاری دارد. از آن جایی که درصد بالایی از مردم این روزها از اینستاگرام استفاده می‌کنند، این پلتفرم تبدیل به بازاری بزرگ برای فروش اینترنتی شده است. به دلیل این که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است و شبکه‌ای برای فروش محصولات نیست، در کنار مزایایی که برای فروش اینترنتی دارد، دارای معایبی نیز هست. اما اکانت‌های که تیک آبی دارند، می‌توانند اعتماد بیشتری را از سوی کاربران نسبت به خودشان جلب کنند. برای گرفتن تیک آبی می‌توانید از ساخت صفحه در ویکی پدیا را در پیش بگیرید. راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام مزایای زیر را برای شما به همراه دارد:

رایگان بودن و راحتی کار با اینستاگرام

استفاده از اینستاگرام رایگان است و هر کسی با یک سرمایه کم می‌تواند کسب و کار اینترنتی خود را در این شبکه اجتماعی به کار بیندازد. از آن جایی که بسیاری از افراد چه در داخل ایران و چه در خارج آن از اینستاگرام به عنوان یک منبع درآمد استفاده می‌کنند، این شبکه اجتماعی قابلیت‌های تجاری مختلفی به اپلیکیشن خود اضافه کرده است تا کار برای ادمین‌های این پیج‌ها راحت‌تر شود.

بازار بزرگی برای عرضه

همان‌ طور که پیش‌تر گفتیم امروزه بسیاری از ایرانیان از اینستاگرام استفاده می‌کنند و به همین دلیل این پلتفرم به بازار بزرگی برای عرضه محصولات و خدمات تبدیل شده است. البته تنها شروع کار در این شبکه اجتماعی موجب موفقیت شما نمی‌شود بلکه باید از راهکارهایی برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید تا به کسب درآمد از طریق اینستاگرام برسید.

راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام دارای چه معایبی است؟

راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام دارای معایب زیر است:

نبودن امکانی برای آپدیت محصولات

یکی از مهم‌ترین مواردی که در رابطه با محصولات وجود دارد، تغییر قیمت آن‌هاست. این تغییر قیمت مخصوصا در کشور ما و با توجه به نرخ ارز بسیار دیده می‌شود. به دلیل این که امکانی برای آپدیت دسته جمعی محصولات وجود ندارد، اینستاگرام برای یک فروشگاه اینترنتی متوسط و بزرگ مناسب نخواهد بود. به جز قیمت آپدیت میزان موجودی محصولات در انبار نیز همین مشکل را خواهد داشت.

نبودن دسته‌بندی برای محصولات

قرار دادن محصولات مختلف در دسته‌های مشخص شده این امکان را به وجود می‌آورد که مشتری به راحتی محصول مورد نظر خود را تنها با چند کلیک پیدا کنید. اینستاگرام چنین قابلیتی ندارد و مشتری باید پیج را به صورت کلی نگاه کند تا متوجه محصولات مختلف موجود در آن شود.

خطر فیلتر شدن

خطر فیلتر شدن در ایران برای شبکه‌های اجتماعی همیشه وجود دارد. متاسفانه بسیاری از اپلیکیشن‌ها امروزه درگیر فیلتر شدن شده‌اند و برای اینستاگرام نیز خبرهایی به گوش می‌رسد که گاهی تکذیب و گاهی تایید می‌شود.

مشکل در پرداخت

اینستاگرام قابلیت اتصال به درگاه‌های بانکی و پرداخت آنلاین را ندارد در نتیجه مشکل در زمینه پرداخت برای مشتریان به وجود می‌آید. برای پرداخت از طریق اینستاگرام لازم است به دایرکت صفحه فروشنده رفته و با گرفتن شماره کارت و ارسال وجه به صورت کارت به کارت، سفارش خود را ثبت کنید. چنین پروسه‌ای بسیار می‌تواند طولانی و زمان‌بر تلقی شود، به طوری که افراد بسیاری به دلیل همین طولانی شدن پشیمان از خرید خود می‌شوند.

استفاده از سایت برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی

این روزها ابزارهای مختلف فروشگاه‌سازی به وجود آمده است که راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را راحت کرده است. استفاده از سایت برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در مقایسه با استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام دارای مزایایی است که در ادامه به معرفی این مزایا پرداخته‌ایم.

آپدیت راحت محصولات

در صورتی که از یک فروشگاه اینترنتی به صورت سایت برای کسب و کار خود استفاده کنید، قیمت و موجودی را به راحتی و با صرف مدت زمان کمی می‌توان تغییر داد و آپدیت کرد، در حالی که این امکان در اینستاگرام وجود ندارد. در اینستاگرام لازم است تک تک پست‌ها را مدام ادیت کنید که کار سختی محسوب می‌شود. در سایت‌های فروشگاهی قابلیتی وجود دارد که می‌توانید تعداد محصولات موجود در انبار را وارد کنید تا زمانی که تمامی محصولات خریداری شدند، سایت خود به خود آن محصول را ناموجود بزند و در نتیجه لازم نیست هر بار خود ادمین سایت این موجودی را آپدیت کند. برخی موارد دیگر چون تخفیف‌ها را نیز می‌توان به صورت دسته جمعی بر روی بخشی از محصولات و یا همه آن‌ها وارد کرد.

وجود دسته‌بندی برای محصولات

سایت‌های فروشگاهی قابلیت دسته‌بندی محصولات را دارند. به طور مثال وقتی وارد یک سایت فروش لباس می‌شوید، می‌توانید لباس‌های زنانه را در یک دسته جدا، لباس‌های مردانه را در دسته‌ای دیگر و لباس‌های بچگانه را نیز در یک دسته جداگانه مشاهده کنید. به جز این دسته‌بندی‌ها، لباس‌ها بر اساس نوعشان نیز تفکیک می‌شوند. به همین دلیل خرید از یک سایت فروشگاهی بسیار راحت‌تر از خرید از پیج اینستاگرامی است و مشتریان با وارد شدن به سایت می‌توانند به خرید از آن جا بپردازند.

نبود خطری برای فیلتر شدن

فروشگاه‌های اینترنتی دچار فیلترینگ نمی‌شوند، از این رو نیاز نیست نگران بسته شدن سایت خود باشید.

پرداخت آسان

سایت‌های فروشگاهی را می‌توان به درگاه‌های بانکی متصل کرد. با چنین روشی مشتری‌ها نیاز به مراجعه به عابربانک و یا استفاده از اپلیکیشن‌های همراه بانک ندارند و به راحتی می‌توانند خرید اینترنتی خود را انجام دهند. شرکت سلام سایت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های طراحی وب سایت در مشهد هم اکنون انواع وب سایت‌های فروشگاهی، شخصی و… را با قیمت مناسب طراحی می‌کند.

جستجو در سایت

در صورتی که تعداد محصولات و یا خدمات ارائه شده زیاد باشد، مشتریان می‌‌توانند از قابلیت سرچ در سایت استفاده کنند و محصول مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند.

در کنار این مزایا، استفاده از سایت اینترنتی برخی مشکلات را برای فرد نیز به وجود می‌آورد که البته این مشکلات تنها در ابتدای راه بوده و پس از آن مسیر برای شما هموار می‌شود. به طور مثال در ابتدای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی باید مبلغی را برای طراحی سایت هزینه کنید و همچنین زمان بیشتری برای شناخته شدن صرف کنید. این دو مورد در مقایسه با مزایای استفاده از سایت برای تاسیس فروشگاه اینترنتی به چشم نمی‌آیند و به راحتی می‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد زیرا در صورت شناخته شدن مبلغی بسیار بالاتر از مبلغ اولیه را می‌توانید از سایت فروشگاهی خود به دست آورید.

چه نوع وب سایتی می‌خواهید؟

برای کار خود چه نوع وب سایتی می‌خواهید؟ به دنبال طراحی وب سایت شخصی هستید یا راه اندازی وب سایت فروشگاهی؟ راه اندازی وب سایت با وردپرس سریع‌ترین و راحت‌ترین روش طراحی سایت برای کسب درآمد است. با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان دریافت کنید

اگر می‌خواهید کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید، کافی است با شماره 09158989340 تماس بگیرید. شرکت میانبر یکی از شرکت‌های فعال طراحی سایت در مشهد مشاوره رایگان طراحی سایت ارائه می‌دهد. همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش آماده ارائه مشاوره رایگان طراحی سایت به شما هستند. همین حالا با ما تماس بگیرید.

تمامی وب سایت‌های طراحی شده توسط تیم طراحی میانبر از خدمات سئو سایت استاندارد بهره مند می‌شوند. پس تا کسب رتبه بالا در نتایج گوگل با شما همراه هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب