چگونه دیلیت اکانت توییتر کنیم؟

چرا می‌خواهید دیلیت اکانت توییتر کنید؟ ممکن است به دلایل مختلف قصد داشته باشید اکانت توییتر خود را ببندید. مهم نیست علت چیست؛ مهم این است که به چه روشی می‌توان برای همیشه حساب توییتر را حذف کرد؟ حذف اکانت توئیتر برای همیشه چطور ممکن است؟ آیا می‌توان به صورت موقت حساب کاربری در توییتر را حذف کرد؟

حذف اکانت twitter به سادگی انجام خواهد شد. فقط باید مراحل بستن اکانت را به ترتیب و به درستی طی کنید تا با خیال راحت حساب توئیتری شما حذف شود.به صورت کلی برای Twitter Delete Account، دو درگاه وجود داردراحت‌ترین راه وارد شدن به اپلیکیشن توییتر از طریق تلفن همراهتان است. راه دوم ورود به توییتر از طریق سایت و با استفاده از کامپیوتر است. در ادامه انواع روش‌های حذف اکانت توییتر به شما آموزش داده خواهد شد.

همچنین در پایان این مطلب نیز در خواهید یافت که دی اکتیو کردن اکانت توییتر با دیلیت اکانت توئیتر چه تفاوتی با هم دارند. پس با استودیو دیجیتال مارکتینگ میانبر همراه باشید.

تصویر شماره1

دیلیت اکانت توییتر به صورت دائمی

حذف اکانت توییتر برای همیشه، یک کار غیر قابل بازگشت است. اگر در جستجوی راهی هستید که به صورت دائمی  حساب کاربری توییتر خود را حذف کنید؛ حتما باید به عواقب آن هم توجه کنید. بنابراین حتی اگر تصمیم‌تان برای دلیت اکانت تویتر جدی است؛ پیشنهاد می‌شود که قبل از اقدام برای حذف حساب توییتر، نکات مهم قبل از دیلیت اکانت Twitter  را مد نظر قرار دهید.

7 نکته مهم قبل از حذف دائمی ‌اکانت توییتر

بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن یک سری موارد مهم، اقدام به دیلیت اکانت توییتر خود می‌کنند و پس از حذف پشیمان می‌شوند. به همین دلیل بهتر است بدانید که با حذف حساب توییتر خود چه محدودیت‌هایی برای شما بوجود می‌آید. در ادامه به 7 نکته ضروری که باید پیش از Twitter delete account  از آنها با خبر شوید؛ اشاره می‌شود.

1. اگر قصد تغییر نام کاربری (یوزر نیم) خود را دارید یا می‌خواهید ایمیل‌تان را در توییتر عوض کنید؛ همین جا مطالعه این مقاله را رها کنید! برای تغییر Username  و Email   در حساب کاربری خود، نیازی به حذف اکانت توییتر ندارید.

2. با دیلیت اکانت در توییتر، پروفایل شما غیر قابل مشاهده خواهد شد.

3. ممکن است فکر کنید که با حذف حساب کاربری در توییتر، تمام توییت‌ها و محتواهایی که تاکنون در سایت Twitter منتشر کرده‌اید نیز حذف می‌شوند. در این رابطه باید توجه داشته باشید که با بستن حساب توییتر، محتواها و twit‌ها همچنان در فضای اینترنت باقی خواهند ماند. تنها مورد قابل ذکر این است که با حذف اکانت خود، امکان کلیک کاربران بر روی محتوای شما از بین رفته و توییت‌ها غیر قابل کلیک می‌شوند.

4. در فضای توییتر، دوستان‌تان یا افراد دیگر شما را منشن کرده‌اند. باید به این نکته توجه داشته باشید که با بستن حساب کاربری توییتر تمام منشن‌هایی که شده‌اید؛ در جای خود باقی می‌مانند اما قابلیت کلیک ندارند. در واقع با کلیک سایر افراد بر روی یوزر نیم شما (منشن)، به پروفایل‌تان دسترسی پیدا نمی‌کنند.

5. در صورتی که می‌خواهید محتوای پروفایل‌تان، شامل تمام اطلاعات و توییت‌هایی که زدید را داشته باشید. لازم است قبل از حذف اکانت، نسبت به بکاپ گیری از حساب توییتر اقدام کنید. برای این کار لازم است به سایت توییتر درخواست دهید تا لینک backup توییتر برایتان ایمیل شود.

تصویر شماره2

6. بسیاری از افراد اکانت توییتر خودشان را برای مدتی دی اکتیو می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که اگر مدت زمان غیر فعال ماندن حساب توییتر شما فقط 30 روز هست. در واقع با دی اکتیو ماندن حساب twitter، بعد از گذشت یک ماه اکانت شما از دسترس خارج شده و یا اصطلاحا اکانت بسته و حذف خواهد شد. بنابراین توجه داشته باشید که بیشتر از سی روز حساب کاربری توییتر خود را غیر فعال نکنید.

7. دقت داشته باشید که در صورتی که علاقه دارید بعد از حذف اکانت توییتر فعلی خود، باز هم از یوزر نیم و ایمیل قبلی خود در حساب جدید استفاده کنید؛ بهتر از قبل از twitter delete account، نام کاربری و ایمیل خود را در اکانت حذفی تغییر بدید. به عبارت دیگر اگر قصد دارید در مدت زمان غیر فعال بودن اکانت توئیتر (30 روز)، یک حساب کاربری جدید با همان Username و ایمیل اکانت دی اکتیو شده بسازید؛ باید این مشخصات پروفایلی خود را در حساب کاربری قبلی توئیترتان تغییر دهید. چون تا حذف کامل حساب توییتر امکان استفاده از اطلاعات کاربری اکانت غیر فعال شده وجود ندارد.

نحوه ی دیلیت اکانت توییتر به صورت گام به گام

به طور کلی باید گفت برای دیلیت اکانت توییتر باید اول حساب خود را غیر فعال کنید. حذف حساب کاربری در توییتر بسیار ساده است؛ با این وجود بهتر است بدانید که در گوشی، لپ تاپ و … چطور می‌توان اکانت توییتر را بست. در هر حال اگر هنوز هم تصمیم دارید توییتر خود را ببندید؛ با توجه به مراحل زیر گام به گام اکانت twitter خود را حذف کنید.

حذف اکانت توییتر با کامپیوتر

برای twitter delete account از طریق PC یا لپتاپ باید وارد سایت توییتر شوید. برای طی مراحل دیلیت اکانت توییتر با کامپیوتر گام‌های زیر را دنبال کنید.

1. آی پی خود را با استفاده از یک فیلتر شکن تغییر دهید تا اجازه ورود به سایت توییتر را پیدا کنید. (توییتر در ایران فیلتر است.)

2. از طریق این آدرس www.twitter.com وارد سایت توییتر شوید.

تصویر شماره3

3. در این قسمت (sign in to twitter) با وارد کردن نام username و سپس password وارد حساب کاربری توییتر خود شوید. نگران نباشید اگر یوزر نیم خود را فراموش کردید می‌توانید از ایمیل یا شماره تلفن خود نیز جهت وارد شدن به حساب توییتر خود استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که اگر با اکانت جیمیل یا اپل آیدی خود حساب توییتر باز کردید؛ می‌توانید از این طریق sign in کنید.

تصویر شماره4

4. از قسمت Home روی گزینه more ضربه بزنید.

5. گزینه Settings and privacy را انتخاب کنید.

6. در قسمت settings منوی your account را باز کنید.

تصویر شماره5

7. با انتخاب گزینه Deactivate your account وارد مرحله حذف حساب توییتر شوید.

8. در پنجره باز شده توضیحاتی مربوط به نکات لازم پیش از بستن و دی اکتیو کردن اکانت توییتر دیده می‌شود. در انتهای این توضیحات دکمه Deactivate وجود دارد؛ بر روی آن ضربه بزنید.

تصویر شماره6

9. در کادر password رمز عبور حساب توییترتان را وارد کنید. اگر هم رمز را فراموش کردید بر روی forgot password بزنید.

10. حالا بعد از نوشتن پسورد در کادر مورد نظر (مرحله قبل)، بر روی گزینه Deactivate کلیک کنید تا حساب شما ابتدا به حالت غیر فعال در آمده و بعد از مدت 30 روز برای همیشه حذف شود.

تصویر شماره7

حذف اکانت توییتر با گوشی

برای دیلیت اکانت شبکه اجتماعی توییتر از طریق گوشی به دو روش می‌توان عمل کرد؛ روش اول وارد شدن به نسخه موبایل توییتر است و روش دوم احذف اکانت توییر از طریق تلفن همراه.

برای حذف اکانت توئیتر از طریق نسخه موبایلی Twitter به صورت زیر عمل کنید.

1. در ابتدا به دلیل فیلتر بودن سایت  توییتر از یک نرم افزار تغییر آی پی (V P N) استفاده کرده و آن را روشن کنید.

2. وارد سایت www.mobile.twitter.com شوید.

3. گزینه sign in را انتخاب کنید.

4. با وارد کردن اطلاعات کاربری خود یعنی یوزر و پسورد، در توییتر sign in کنید.

5. بعد از وارد شدن به توییتر، بر روی تصویر پروفایل خود (بالا سمت چپ) یا همان قسمت home کلیک کنید تا منوی مربوط به اطلاعات و تنظیمات حساب کاربری‌تان باز شود.

6. در منوی پروفایل خود، گزینه Settings and privacy را انتخاب کنید.

7. در قسمت ستینگ و پرایوسی بر روی account ضربه بزنید.

8. منوی اکانت را کامل اسکرول کنید. حال گزینه  Deactivate account انتخاب نمایید.

9. با انتخاب گزینه دی اکتیو اکانت، می‌توانید توضیحاتی را راجع به شرایط دیلیت کردن حساب کاربری خود مطالعه کنید؛ این توضیحات به زبان انگلیسی است اما نگران نباشید تمام آن‌ها را در همین مطلب به شما ذکر کرده ایم.در پایین توضیحات توییتر برای  حذف حساب کاربری، گزینه ِDeactivate ***** قابل مشاهده است. قابل ذکر است که به جای عبارت ***** یوزر نیم شما قرار دارد. بر روی این گزینه کلیک کنید.

10. فقط یک قدم دیگر با حذف اکانت توییتر فاصله دارید؛ بر روی کادر current password ضربه بزنید. حال در این قسمت پسورد حساب توییتر خود را وارد کرده و گزینه save یا deactivate را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اگر رمز عبورتان را فراموش کردید؛ بر روی گزینه  forgot password بزنید تا به مراحل بازیابی رمز ورود به توییتر هدایت شوید.

11. در این مرحله فقط کافی است به مدت 30 روز وارد اکانت توییتر خود نشوید تا برای همیشه حساب توییتر شما حذف شود. دقت کنید که اگر در این مدت حتی یکبار هم log in کنید. اکانت فعال شده و فرآیند حذف حساب متوقف می‌شود.

اما حذف اکانت توییتر از طریق موبایل چگونه انجام می‌شود؟ مهم نیست گوشی شما اندروید است یا آی او اس. مراحل حذف اکانت توییتر در آیفون و اندروید بسیار به هم شبیه است.

دلیت اکانت تویتر در اندروید

برای حذف اکانت توییتر در گوشی اندرویدی، مراحل زیر را طی کنید.

1. وی پی ان خود را روشن کرده و سپس وارد نرم افزار توییتر در اندروید شوید.

2. بر روی آیکون پروفایل خود در سمت چپ بالا، بزنید.

3. وارد قسمت setting and privacy شوید.

4. Account را انتخاب کنید.

تصویر شماره8

5. در انتهای قسمت اکانت، بر روی دکمه  Deactivate your account کلیک کنید.

6. وارد قسمت نکات توییتر قبل از حذف شدید. در پایین این قسمت بر روی Deactivate ضربه بزنید.

7. پسورد خود را در محل مشخص، وارد کرده و درخواست حذف اکانت توییتر خود را تایید کنید.

تصویر شماره9

حذف اکانت توییتر در ios

برای دیلیت اکانت توییتر در آیفون نیز به طور مشابه به صورت زیر عمل کنید.

 1. با استفاده از یک فیلتر شکن، نرم افزار توییتر را در آیفون خود باز کنید.
 2. در قسمت هوم، وارد منوی اطلاعات کاربری خود شوید.
 3. بر روی setting and privacy بزنید.
 4. وارد قسمت account شوید.
 5. گزینه Deactivate your account  را بزنید.
 6. با وارد کردن پسورد خود و انتخاب گزینه Deactivate، حساب کاربری توییتر خود را ببندید.

حذف اکانت توییتر از طریق سایت

برای دیلیت کردن اکانت توییتر از طریق سایت این شبکه اجتماعی، به جای log in شدن از طریق گوشی، به صورت مستقیم از twitter site وارد حساب کاربری خود شوید.

پس از ورود به اکانت توییتر خود از طریق آدرس سایت، مراحل را به صورت زیر طی کنید.

 1. در منوی home روی more بزنید.
 2. انتخاب گزینه Settings and privacy
 3. کلیک بر Your account
 4. انتخاب دکمه Deactivate your account
 5. ثبت پسورد و تایید درخواست با انتخاب Deactivate

بسیاری از افراد به دنبال یافتن ربات دیلیت اکانت توییتر هستند؛ اما باید گفت که اگر می‌خواهید اکانت تلگرام خود را حذف کنید؛ ربات‌ها می‌توانند به شما کمک کنند. به این منظور و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب چگونه حساب تلگرام خود را حذف کنم؟ مراجعه کنید.

ربات دیلیت اکانت توییتر

بنابراین به دنبال ربات دیلیت اکانت توئیتر نباشید؛ چون پیدا نمی‌کنید.

دیلیت اکانت موقت توییتر

در همین ابتدا باید گفت که تقریبا چیزی به نام دیلیت اکانت موقت توییتر وجود ندارد. البته اگر می‌خواهید تنها برای 30 روز حساب کاربری خود را از دسترس خارج کنید؛ می‌توانید توییتر خود را دی اکتیو کنید. با این حال لازم است توجه داشته باشید که ممکن از فراموش کنید که قبل از این دوره یک ماهه مجدد اکانت خود را اکتیو کنید. به این‌ ترتیب حساب شما برای همیشه از توییتر حذف خواهد شد. به همین دلیل توصیه می‌شود که اگر قصد دارید برای مدتی توئیتر نداشته باشید و ضمنا نمی‌خواهید برای همیشه حساب خود را ببندید؛ به جای دیلیت اکانت توئیتر، مطمئن‌ترین راه uninstall کردن اپلیکیشن توییتر است یا اینکه می‌توانید برای مدتی اکانت خود را باز نکنید.

اما دیلیت اکانت با دی اکتیو کردن توییتر چه فرقی با هم دارند؟

تصویر شماره10

تفاوت دیلیت اکانت تویتر با دی اکتیو

Twitter delete account  و Twitter Deactivate account چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دیلیت اکانت توییتر لازم است ابتدا به مدت 30 روز حساب کاربری خود را دی اکتیو کنید. در واقع نمی‌توانید به صورت مستقیم و به یکباره حساب توییتر خود را حذف کنید. این امکان به کاربران اجازه می‌دهد که در صورت پشیمانی از twitter delete account بتوانید با ورود مجدد، حساب خود را بازگردانی کنید.

بنابراین می‌توان گفت که دی اکتیو کردن اکانت توییتر مقدمه‌ای بر حذف دائمی حساب توییتر شماست.

چطور می‌توان به صورت دائمی اکانت توییتر را حذف کرد؟

برای این کار باید در اولین قدم حساب کاربری توییتر خود را غیر فعال یا دی اکتیو کنید.

آیا اکانت توییتر بعد از حذف قابل بازگردانی است؟

پس از گذشت 30 روز از دی اکتیو کردن اکانت توییتر، حساب شما برای همیشه حذف شده و غیر قابل بازگردانی است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب