اسکریمینگ فراگ چیست؟

اسکریمنگ فراگ چیست؟ Screaming Frog ابزاری برای راحت‌تر کردن کارشناس سئو است که به واسطه کراولر‌هایی که دارد اطلاعات صفحات وب سایت را به صورت کامل استخراج می‌کند. اسکریمینگ فراگ در خدمات بهینه سازی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد، این ابزار کراول سایت دارای قابلیت‌هایی است که چند مورد از آن‌ها بیان می‌کنیم:

  1. شناسایی مشکلات فنی وب سایت
  2. بهینه سازی محتوا
  3. بهبود وضعیت لینک‌های داخلی
  4. سنجش کیفیت متا تگ ها
  5. بررسی ریدایرکت ها
  6. آنالیز سایت مپ و شناسایی لینک های داخلی شکسته

توجه داشته باشید که دانستن کاربرد های این ابزار به اصلاح استراتژی سئو کمک زیادی خواهد کرد.

آموزش جامع ابزار Screaming Frog

آموزش جامع ابزار Screaming Frog به این دلیل برای شما آورده شده است تا به سوال چرا باید برای بهینه سازی وبسایت خود به سراغ این قورباغه هیجان‌انگیز برویم، پاسخ داده شود. شاید به عنوان یک سئوکار که تازه حرفه خود را شروع کرده است، برای شما جالب باشد که تک تک صفحات سایت را به صورت دستی چک کنید و ایرادات آن را برطرف کنید. حتی شاید با این کار ذوق هم بکنید و من کاملا در جریان این حس شما هستم، اما با گذشت مدتی واقعا این کار خسته کننده و ملال آور خواهد شد. در نتیجه شما به ابزاری مانند این قورباغه هیجان‌انگیز احتیاج خواهید داشت که کل صفحات وبسایت را به یکباره برای شما بررسی کرده و بتواند لیستی از ایرادات را به یکباره شناسایی کرده و شما بتوانید در مدت زمان کوتاهی به رفع مواردی همچون Redirect، محتوای تکراری، متا و غیره بپردازید.

ابزار اسکریمینگ فراگ چه امکاناتی را برای شما فراهم می‌آورد؟

تا به اینجای کار متوجه شدید که Screaming Frog می‌تواند در بهینه‌سازی وبسایت شما نقش موثری داشته باشد، اما این اتفاق چطور می‌افتد؟ در ادامه بیشتر در جریان موضوع قرار خواهید گرفت.

اسکریمینگ فراگ با لینک‌های شکسته خصومت دارد

خصومت نرم افزار قورباغه جیغ جیغو با لینک‌های شکسته را زمانی متوجه می‌شوید که با دیدن آن‌ها جیغ می‌زند.

محتوای تکراری جایی در وبسایت شما ندارد

این ابزار با بررسی دقیق و جزئی وبسایت شما تمام محتواهای تکراری را یافته و به شما در این مورد تذکر می‌دهد. وجود محتوای تکراری اصلا برای کاربران صفحه سایت شما مورد پسند نیست.

تیترهای وبسایت شما را بررسی می‌کند

تیترهای وبسایت شما را بررسی می‌کند، یعنی با آنالیز دقیق صفحات سایت شما تیترهای آنان را زیر ذره بین می‌برد تا بفهمد که وبسایت از نظر برچسب‌های عنوان و تیتر می‌لنگد یا خیر. نبود تگ عنوان موردی منفی در موتورهای جستجو تلقی می‌شود.

نقشه سایت xml را می‌سازد

نقشه سایت مثل نقشه گنج می‌ماند، به همین دلیل موتور جستجو باید صفحات وبسایت شما را مثل یک نقشه راه به صورت xml داشته باشد تا بتواند آن ارزش ذاتی سایت را درک کرده و کرال کند.

نظارت دقیق روی ریدایرکت‌ها

با تغییر هریک از URLها لازم است تا شما از Redirect یا ری دایرکت استفاده کنید. در این صورت می‌توانید ارزش یو آر ال قبلی را به بعدی انتقال دهید.

خزیدن در وبسایت‌های JavaScript

خزیدن در وبسایت‌های Java Script یکی از مزیت‌های بالقوه ابزار اسکریمنیگ فراگ است.

نشان دادن معماری وبسایت به حالت تصویری

نشان دادن معماری وبسایت به حالت تصویری، خیلی مهم است. زیرا از این طریق شما می‌توانید راحت‌تر مطالب را در وبسایت خود دسته‌بندی کنید تا در نهایت بتوانید ساختار و لینک داخلی را به خوبی پیاده‌سازی کنید.

عناوین صفحات را تجزیه و تحلیل می‌کند

عناوین صفحات را تجزیه و تحلیل می‌کند، یعنی ابزار Screaming Frog می‌تواند به کمک قدرت خود، به تجزیه و تحلیل عنوان‌های صفحات سایت شما بپردازد. به این دلیل که عناوین وبسایت خیلی مهم هستند و کاربران وبسایت از روی همین عنوان‌ها می‌توانند انتظارات خود را نسبت به صفحه مقابل بفهمند. همچنین به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا مفهوم صفحات سایت شما را درک کنند و از این طریق نرخ کلیک ارگانیک Website شما بالا برود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب