آشنایی با هات جار (Hotjar)

هات جار (Hotjar) ابزاری آنلاین است که به متخصصان سئو در مورد Website Heatmaps اطلاعات جامعی ارائه می‌دهد. با این ابزار شناسایی داغ‌ترین نقاط وبسایت امکان پذیر است، زیرا می‌توانید با بررسی و بازخورد رفتار کاربر بفهمید که کدام قسمت‌های سایت مورد پسند او بوده است. تمام اطلاعات کاربر از طریق یک ویدئو برای شما قابل نمایش است که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

  • نقشه‌های حرارتی (برای تجسم رفتار کاربر)
  • ضبط صفحه (برای مشاهده تعاملات واقعی کاربر)
  • نظرات و نظرسنجی‌های کاربران (برای اینکه بدانید کاربران شما چه فکری می کنند)
  • مصاحبه‌های کاربر (برای تعامل مستقیم با کاربران خود)

ابزار هات جر بیشتر برای کاربرانی از قبیل، سئوکاران، طراحان رابط کاربری، دیجیتال مارکترها، وب مسترها و… مفید است.

hotjar چه مزایایی دارد؟

استفاده از hotjar مزایای زیادی برای شما به ارمغان می‌آورد که اگر از آن استفاده نکنید امکانات زیادی از شما دریغ خواهد شد. ابزار hotjar مزایای زیر را برای شما به همراه دارد:

  • هاتجار رایگان است.
  • یادگیری هاتجر آسان است.
  • hotjar امکانات خاصی برای کاربران خود دارد.

هاتجار رایگان

این ابزار برای انواع کسب و کار پلن‌های متفاوتی را فراهم کرده است. اولین پلن آن رایگان است که علاوه بر مزیت‌ها، محدودیت‌هایی هم دارد. پلن رایگان مناسب سایت‌های کوچک و متوسط است اگر امکانات حرفه‌ای از یک ابزار نخواهند. اما سایت‌های بزرگ که صفحات محصولشان بسیار است با این پلن به مشکل خواهند خورد.

یادگیری آسان هاتجر

رابط کاربری هاتجر بسیار ساده و روان است که یادگیری آسان را به همراه دارد. این tool اطلاعات زیادی را از وبسایت شما جمع آوری می‌کند که با تجزیه و تحلیل آن‌ها می‌توانید در خصوص عملکرد خود نتیجه‌گیری کنید.

امکانات خاص hotjar

امکانات خاص hotjar بسیار متفاوت است، این مزایا در دیگر نقاط اینترنت وجود ندارد یا اگر هم وجود داشته باشد، باید بابت آن هزینه بیشتری بپردازید که منطقی به نظر نمی‌رسد. این شرکت سعی کرده تا تمرکز خود را به صورت لیزری روی این محصولش بگذارد تا هیچگونه رقیبی در حوزه خودش نداشته باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

2 پاسخ

  1. مرسی از شما
    سوالی واسم پیش اومد؛ میشه این اطلاعات رو از آنالیتیکس هم به دست آورد؟ و اینکه چه تفاوتی دارن باهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب