طراحی سایت آموزشی چه مزایا و کاربردهایی دارد؟ آموزش دادن یا آموزش دیدن یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که از گذشته تا به امروز تغییرات زیادی به چشم دیده است. در جهان امروز که جهان تکنولوژی و اینترنت است، آموزش مجازی و آنلاین بیش از پیش مورد استقبال افراد واقع شده است. از همین‌رو طراحی وب سایت آموزشی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی را ترغیب کرده است که از طریق این بستر دوره‌های آموزشی خود را به فروش برسانند یا پکیج‌های آموزشی خود را از طریق سایتشان به اشتراک بگذارند. طراحی بهترین سایت آموزش آنلاین برای چند دسته از افراد فرصت مناسبی را فراهم کرده است:

با این تفاسیر می‌توان گفت که طراحی سایت های آموزشی با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. طراحی این دسته از سایت‌ها می‌تواند با اهداف کلی زیر انجام شود:

 1. طراحی سایت برای مدارس و دانشکده‌ها
 2. طراحی سایت برای موسسات و آموزشگاه‌ها
 3. طراحی سایت برای آموزشگاه‌های هنری، موسیقی و دیگر مهارت‌های فردی
 4. طراحی سایت برای آموزشگاه‌های فنی و ورزشی
 5. طراحی سایت برای تدریس خصوصی یک مهارت خاص

هر یک از تجارب یا تخصص‌های فوق را که داشته باشید می‌توانید با طراحی یک سایت آموزشی برای آن به راحتی در این مسیر درآمد کسب کنید. علاقه بیشتر افراد به کلاس‌های درس آنلاین و مجازی، عدم دسترسی همگان به کلاس‌های درس یک استاد از نظر موقعیت مکانی یا زمانی، عدم علاقه به حضور در کلاس در ساعاتی مشخص و… همگی از دلایل روشن اهمیت و ضرورت طراحی سایت آموزشی به شمار می‌روند.

در میان هزاران سایت آموزشی که هر کدام به نحوی سعی در جلب نظر کاربران دارند، باید سعی کنید ویژگی‌های منحصربه‌فردی را در طراحی وب سایت آموزشی دخیل کنید تا مورد توجه دیگران قرار بگیرد. به عنوان مثال طراحی این دسته از سایت‌ها باید متناسب با هدف و نیاز کاربران صورت بگیرد؛ در سایت‌های آموزشی باید از المان‌های تصویری و ویدئویی استفاده شود؛ طراحی سایت آموزشی باید ریسپانسیو باشد؛ انتخاب قالب و رنگبندی این سایت‌ها باید متناسب با فضای آموزشی باشد.

چنانچه نمی‌دانید یک سایت آموزشی چه امکانات و چه بخش‌هایی دارد بهتر است چند نمونه طراحی سایت آموزشی را مشاهده کنید و سپس با یک تیم حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید. طراحی سایت‌های آموزشی متناسب با هدفی که دارند، مستلزم افزودن جزئیات و آیتم‌های زیادی هستند؛ بنابراین طراحی سایت آموزش آنلاین را نمی‌توانید به هر کسی بسپارید. هزینه طراحی سایت آموزشی به عوامل مختلفی بستگی دارد از همین‌رو اگر قصد دارید از جزئیات طراحی سایت آموزش آنلاین مانند تعرفه طراحی سایت آموزشی مطلع شوید از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

چرا طراحی سایت آموزش مجازی یک ضرورت است؟

با امکان دسترسی اغلب افراد به اینترنت آن‌ها ترجیح می‌دهند که اغلب فعالیت‌های خود را به صورت مجازی و آنلاین دنبال کنند. همین موضوع بیشتر آموزشگاه‌ها یا افرادی که مهارتی برای آموزش دارند را مجاب کرده تا به فکر طراحی سایت آموزشی باشند. با طراحی سایت آموزش آنلاین این امکان را به کاربران می‌دهید که در هر زمان و مکانی که هستند بتوانند به آموزش‌های شما دسترسی داشته باشند.

دسترسی 24 ساعته به آموزش‌هایی که در سطح اینترنت وجود دارند، صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها، عدم نیاز به حضور در کلاس و امکان دسترسی به هر آموزش و استادی که می‌خواهید از عواملی هستند که افراد را به سمت آموزش‌های آنلاین و مجازی سوق می‌دهند. از همین‌رو طراحی سایت آموزشی و آموزش مجازی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

ویژگی‌های طراحی وب سایت آموزشی

همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم قابلیت دسترسی افراد بیشتری به آموزش‌های شما بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی از مهم‌ترین مزیت‌های طراحی سایت آموزشی به شمار می‌رود. اما ممکن است این سوال را از خود بپرسید که یک سایت آموزشی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ توجه داشته باشید که هدف از طراحی یک سایت آموزشی این است که دسترسی کاربران را به آموزش‌های مورد نیاز آن‌ها ساده‌تر کنید. بنابراین طراحی این دسته از سایت‌ها باید با ویژگی‌هایی صورت بگیرد که در نهایت منتهی به این هدف شود. برخی از ویژگی‌های سایت‌های آموزشی عبارتنداز:

استفاده از المان‌های تصویری

یک سایت آموزشی زمانی مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد که ترکیبی از متن، تصویر و ویدئوهای آموزشی باشد. اگر می‌خواهید سطح کیفیت خدماتی که در سایت ارائه می‌دهید را افزایش دهید باید تصاویر و ویدئوهای باکیفیتی را در سایت خود منتشر کنید. ویدئو برای سایت‌های آموزشی یک المان ضروری است. اگر پکیج‌های آموزشی برای فروش دارید می‌توانید اقدام به طراحی سایت دوره آموزشی کنید و با قرار دادن ویدئوی بخش‌هایی از این دوره‌های آموزشی آن‌ها را از طریق سایت خود به فروش برسانید.

ارائه اطلاعات درست و جامع

مهم‌ترین موضوعی که برای یک سایت اینترنتی مطرح است، سطح کیفیت اطلاعاتی است که به کاربر منتقل می‌کند. اگر آموزش‌هایی ارائه دهید که بار آموزشی زیادی ندارند نمی‌توانید شمار زیادی از کاربران را به سمت صفحه سایت خود بکشانید. سایت‌های آموزشی باید در زمینه مرتبط با فیلد کاری خود محتوای کاربردی، مفید و جامعی منتشر کنند؛ تنها در این صورت است که می‌توانند توجه و اعتماد کاربر را جلب کنند.

اگر محتوای آموزشی که در سایت خود ارائه می‌دهید اطلاعات مفید و جدیدی برای کاربر نداشته باشد، آن‌ها ترجیح می‌دهند سایت را ترک کرده و به سراغ یک سایت آموزشی دیگر بروند که آموزش‌های دقیق‌تری را در اختیارشان بگذارد. بنابراین پس از کیفیت مطالب ارائه شده، صحت، اعتبار، جامعیت و ارزش آن‌ها نیز مورد اهمیت است.

طراحی سایت آموزشی متناسب با نیاز کاربر

از دیگر ویژگی سایت‌های آموزشی این است که متناسب با نیاز کاربران آن سایت پیاده سازی و طراحی شوند. زیبا بودن ظاهر سایت بسیار مهم است اما اگر همین سایت زیبا نتواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد. بنابراین طراحی وب سایت آموزشی باید با توجه به هدف آن سایت صورت بگیرد. اگر اصل انعطاف پذیری در طراحی سایت های آموزشی رعایت شود به راحتی می‌توان بخش‌ها و آیتم‌های مختلفی را به سایت اضافه کرد.

سایت آموزشی باید ریسپانسیو باشد

کاربران با دستگاه‌های مختلفی چون موبایل، لپتاپ یا تبلت اقدام به گشت و گذار در فضای مجازی یا وب گردی می‌کنند. از همین‌رو سایت آموزشی باید به گونه‌ای طراحی شود که در دستگاه‌های مختلف قابل نمایش باشد. شمار زیادی از کاربران به عبارتی حدود 50 درصد از آن‌ها برای دنبال کردن آموزش‌های آنلاین و مجازی خود از موبایل و تبلت استفاده می‌کنند. در این صورت اگر صفحه سایت شما نمایش مناسبی بر روی نمایشگر این دستگاه‌ها نداشته باشد با ترک طیف وسیعی از کاربران از سایت مواجه خواهید شد.

انتخاب قالب و رنگبندی مناسب برای سایت آموزشی

از دیگر ویژگی‌های مهم طراحی سایت آموزشی توجه به انتخاب قالب و رنگ مناسب برای سایت است. انتخاب رنگ قالب سایت باید متناسب با رنگ لوگو یا رنگ سازمانی آموزشگاهتان باشد. چنانچه یک آموزشگاه یا موسسه آموزشی ندارید و می‌خواهید صرفاً از طریق وب سایتتان آموزش‌هایی را ارائه دهید، سعی کنید از رنگ‌های متناسب با فضاهای آموزشی مانند نارنجی، سبز یا رنگ‌های خنثی مانند سفید، قهوه‌ای یا آبی استفاده کنید.

امکانات طراحی سایت های آموزشی

تعرفه طراحی سایت آموزشی چقدر است؟

هزینه طراحی سایت آموزشی با توجه به عوامل متعددی تعیین می‌گردد. یکی از مهم‌ترین مواردی که بر روی هزینه طراحی سایت های آموزشی تاثیرگذار است تعداد صفحات سایت می‌باشد. تعداد صفحات مورد نیاز که باید برای یک سایت طراحی شود به هدف شما از طراحی این سایت بستگی دارد. به عنوان مثال اگر تنها قصد آموزش مجازی و آنلاین داشته باشید تعداد صفحات مورد نیاز کمتر خواهد بود اما چنانچه دوره‌ها و پکیج‌های آموزشی برای فروش داشته باشید، تعداد لندینگ‌هایی که باید برای سایت طراحی شود بیشتر می‌شوند.

اگر هنوز نمی‌دانید از سایت آموزشی خود چه انتظاراتی دارید بهتر است چند نمونه طراحی سایت آموزشی را بررسی کنید و سپس با مشاوره گرفتن از تیم طراحی سایت باتجربه ما برای طراحی این سایت و هزینه آن مشورت کنید. برخی از امکانات ویژه‌ای که اضافه کردن آن‌ها به سایت می‌تواند هزینه‌ها را افزایش دهد عبارتند از:

 1. امکان تعریف حق اشتراک در سایت
 2. امکان ایجاد وبینار آنلاین
 3. استفاده از هاست قوی

اگر تجربه‌ای در زمینه طراحی سایت ندارید و برای اولین بار است که قصد طراحی سایت آموزشی کرده‌اید، حتما به مشاوره متخصصین این حوزه نیاز خواهید داشت. برای دریافت مشاوره از سوی طراحان سایت باسابقه از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

چه خدماتی در وب سایت آموزشی ارائه می‌شود؟

 1. تشکیل کلاس‌های آنلاین و مجازی
 2. گذاشتن دوره‌های آموزشی و دسته بندی آن‌ها و همچنین ارائه نسخه دانلود شدنی
 3. برگذاری آزمون به صورت آنلاین و اعلام نتایج در همان لحظه
 4. ثبت نام آنلاین و دریافت شهریه توسط درگاه بانکی و…
 5. تاریخچه و معرفی مرکز آموزشی
 6. اخبار مرکز آموزشی و سایر اخبار مرتبط
 7. وجود فروشگاه کتاب آنلاین برای استفاده و دانلود آن‌ها
 8. نمایش دادن اخبار و مقالات و در جهت جذب بیشتر متقاضیان آموزش

چرا طراحی سایت شرکت میانبر؟

شرکت طراحی سایت شرکت میانبر با بهره‌گیری از تخصص و وجود افراد حرفه‌ای در زمینه طراحی سایت از بهترین شرکت‌های طراحی وب شناخته می‌شود. ویژگی مهم شرکت دیجیتال مارکتینگ میانبر جلب رضایت مشتریان است که با استفاده از کیفیت موجود درکار به دست می‌آید.

چرا طراحی سایت آموزشی به صرفه است؟

طراحی سایت آموزش در فضای اینترنت قابلیت دسترسی را برای افراد را از هر نقطه‌ای فراهم می‌کند و در نتیجه در زمان و امکان دسترسی راحت‌تر برای کاربران صرفه جویی می‌شود. طراحی سایت موزیک برای از خدماتی است که انجام می‌دهیم.

5/5 - (2 امتیاز)