طراحی بسته بندی چرخ گوشت

چرا باید برای لوازم خانه و آشپزخانه بسته بندی طراحی کرد؟ طراحی بسته بندی چرخ گوشت برای فروش بهتر این محصول صورت می‌گیرد. بسته بندی یکی از نشانه‌های اصالت کالا و اصل بودن محصول مورد نظر است. برای مثال شما زمانی که نام برندهای شناخته شده را بر روی بسته بندی چرخ گوشت پاناسونیک یا چرخ گوشت پارس خزر مشاهده می‌کنید، به محصول اعتماد کرده و تمایلتان برای خرید آن بیشتر می‌شود.

انواع بسته بندی چرخ گوشت

  • جعبه و کارتن‌های باکیفیت
  • فوم‌های بسته بندی
  • نایلون‌های حبابی و مخصوص

اصول مهم در طراحی بسته بندی چرخ گوشت

چرخ گوشت را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین وسایل آشپزخانه نام برد که از قطعات مختلفی همچون موتور، مخزن و تیغه چرخ گوشت تشکیل شده است. با اینکه در تولید و ساخت این کالا از پلاستیک‌های فشرده و باکیفیت استفاده می‌شود تا بتوانند از قطعات داخلی آن محافظت کنند؛ اما باید در بسته‌ بندی نیز حفاظت از کالا را در اولویت قرار داد. به‌طور معمول برای بسته بندی محصولاتی همچون چرخ گوشت از کارتن‌های لمینتی استفاده می‌شود که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و مقاومت خوبی در برابر ضربه و خراش از خود نشان می‌دهند.

همچنین در بسته بندی چرخ گوشت از فوم‌های یونولیتی استفاده می‌شود که متناسب با اندازه‌ی چرخ گوشت طراحی می‌شوند. این فوم‌ها به‌صورت دو لایه در دو طرف دستگاه درون جعبه قرار می‌گیرند و از کالا در برابر ضربات ناشی از حمل و نقل محافظت می‌کنند. البته در بسته‌بندی لوازم خانگی از نایلون‌های حبابی و مخصوص برای ظرافت کار و محافظت بیشتر نیز استفاده می‌شود. علاوه بر این موارد برای افزایش کارایی بسته بندی چرخ گوشت، می‌توان از دسته‌های پلاستیکی مخصوص در بالای جعبه نیز استفاده کرد که جابه‌جایی کالا را آسان‌تر می‌کند.

از دیگر نکاتی که باید در هنگام طراحی چرخ گوشت به آن توجه کرد؛ موارد چاپی بر روی کارتن محصول است. پیشنهاد می‌شود علاوه بر طراحی و چاپ عکس محصول و قطعات آن، توضیحات مختصری درباره نحوه نصب قطعات و استفاده از محصول نیز بیان شود. همچنین اشاره به ویژگی‌های کلیدی چرخ گوشت و درج نشانه‌های مهم همچون استاندارد و برچسب انرژی در طراحی و چاپ بسته بندی چرخ گوشت ضروری به‌شمار می‌رود.

دیزاین بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه

طراحی بسته بندی محصول

سفارش خدمات گرافیکی آنلاین

شرکت مارکتینگ میانبر

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *