طراحی بسته بندی دستمال مرطوب معمولا به صورت بسته بندی پاکتی-پلاستیکی صورت می‌گیرد. شما برای دیزاین بسته بندی محصولات خود می‌توانید از ایده‌های خلاقانه زیادی استفاده کنید اما موضوعی که باید به خاطر داشته باشید این است که اغلب خریداران دستمال مرطوب، قالب بسته بندی این محصول بهداشتی و آرایشی را به صورت بسته‌های پاکتی می‌شناسند. بنابراین به هنگام طراحی باید توجه داشته باشید که استفاده از ایده‌های جدید، موجب از دست دادن مشتریان نشود. برای مثال جعبه دستمال کاغذی یا طراحی بسته بندی دستمال توالت سال‌‌هاست که به شکل مشخصی به بازار عرضه می‌شود. ساخت بسته بندی در قالبی دورتر از این قالب‌های شناخته شده ممکن است موجب از دست دادن مشتریان شود چراکه آن محصول به نظرشان غریبه به نظر می‌رسد.

انواع بسته‌بندی دستمال مرطوب

 • قوطی پلاستیکی
 • نایلون
 • پاکت

قوانین بسته‌بندی دستمال مرطوب

امروزه از بین محصولات بهداشتی، دستمال مرطوب فروش بسیار زیادی دارد. دستمال مرطوب در انواع مختلف توسط برند‌های متفاوت تولید می‌شوند. آنچه که انواع دستمال مرطوب را از یکدیگر متمایز می‌کند، کیفیت و نوع بسته‌بندی است. معمولاً مشتری‌ها به سمت خرید محصولاتی جذب می‌شوند که پکیجینگ شکیل‌تری دارند. چرا که در افزایش فروش این محصول تاثیر زیادی دارد.

پکیجینگ دستمال مرطوب به شکل­های مختلف انجام می­شود. میزان ماندگاری کیفیت دستمال مرطوب در پکیجینگ سلفونی و نایلونی بیشتر از قوطی­های پلاستیکی است. طراحان و تولیدکنندگان، هنگام پکیجینگ دستمال مرطوب در مدل­های مختلف، قوانینی را در نظر می­گیرند که عبارتند از:

 • پکیجینگ دستمال مرطوب باید به شکلی باشد که بتوان چند بار از آن استفاده کرد و کارایی داشته باشد.
 • اسم برند تولید کننده دستمال مرطوب باید روی بسته درج شده باشد.
 • مشخصات کیفی محصول روی بسته بندی درج شده باشد.
 • تاریخ انقضاء دستمال مرطوب باید روی پکیجینگ نوشته شده باشد.
 • ترکیباتی که برای ساخت دستمال مرطوب استفاده شده است باید روی بسته درج شود.
 • پکیجینگ دستمال مرطوب باید به صورتی باشد که با گذشت زمان، این محصول کیفیت خود را از دست ندهد.

قیمت طراحی بسته بندی دستمال مرطوب

دستمال مرطوب‌ها عموما دارای بسته بندی پلاستیکی و پاکتی هستند؛ تعرفه طراحی بسته بندی دستمال مرطوب در مجموعه میانبر حدود 7.000.000 تومان است.

قیمت ذکر شده برای بسته بندی دستمال مرطوب به موارد زیر بستگی دارد:

 1. نوع متریال باکس
 2. کیفیت در جعبه دستمال مرطوب
 3. سوابق گذشته طراح 
 4. مدل و شمایل جعبه
 5. ابعاد باکس

طراحی بسته برای مواد دارویی و بهداشتی

سفارش طراحی گرافیک

دفتر میانبر

5/5 - (3 امتیاز)