طراحی بسته بندی دوغ یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که کارخانه‌های تولید دوغ و لبنیات باید به آن توجه داشته باشند. دوغ را می‌توان در بسته‌های متفاوتی بسته بندی کرد. دوغ بالشتکی یا دوغ کیسه ای، دوغ لیوانی و بطری دوغ از رایج‌ترین اشکال بسته بندی دوغ گرمادیده یا دوغ گازدار به شمار می‌روند. اگر نگاهی به بسته بندی برندهای معروف مانند پگاه یا کاله بیندازید متوجه می‌شوید که تا چه اندازه به بسته بندی لبنیات خود مانند بسته بندی دوغ محلی، طراحی بسته بندی شیر و دوغ اهمیت می‌‎دهند.

انواع بسته بندی دوغ

  • بسته‌بندی‌ بطری پلاستیکی
  • بسته‌بندی شیشه‌ای
  • بسته‌‌بندی نایلونی
  • بسته‌بندی‌ پت
  • بسته‌بندی بالشتکی یا کیسه‌ای
  • بسته‌بندی لیوانی
  • بسته‌بندی قوطی فلزی

قوانین طراحی بسته بندی دوغ

طراحی بسته‌بندی دوغ اصول و ویژگی‌هایی دارد که باید به آن توجه کرد. داشتن طراحی بسته‌بندی خلاقانه، یکی از نیازهای تولیدکنندگان دوغ است تا بتوانند از رقبای خود در فروش پیشی بگیرند. خلاقانه بودن طراحی محصول، نقش پررنگی در جلب توجه خریداران دارد. دوغ انواع گوناگونی (دوغ معمولی، دوغ گازدار، دوغ گیاهی و دوغ کفیر) داشته که در طراحی بسته‌بندی باید به آن توجه داشت.

ایجاد جذابیت بصری، طراحی گرافیکی مناسب، حفاظت از محصول، عدم نفوذ هوا، اکسیژن و میکروارگانیسم‌ها از جمله فاکتورهای مهم در طراحی بسته‌بندی دوغ هستند. همچنین استفاده از رنگ‌های هماهنگ و مکمل با محصول، استفاده از فونت مناسب و انتقال اطلاعات محصول از دیگر موارد مهم در طراحی شناخته می‌شوند. علاوه براین، طراحی بسته‌بندی دوغ می‌تواند کاربردی باشد. به عنوان مثال می‌توان بخشی را برای چاشنی در نظر گرفت. رعایت تمامی این موارد به شکل حرفه‌ای و تخصصی در طراحی بسته‌بندی دوغ، باعث می‌شود تا محصول، در میان محصولات رقبا متمایز شود.

قیمت طراحی بسته بندی دوغ

بسته بندی دوغ در مدت زمانی اندک و با شکلی عالی در میانبر قابل انجام است و از این بابت، شش میلیون تا هشت و نیم میلیون تومان دریافت می‌شود. برای دانستن هزینه دقیق طراحی بسته بندی دوغ با کارشناسان میانبر تماس بگیرید.
5/5 - (3 امتیاز)