طراحی بسته بندی دمنوش به معنای طراحی و ساخت یک جعبه یا ظرف برای جای دادن انواع دمنوش بهار نارنج، دمنوش مریم گلی و… است. دمنوش یک نوشیدنی بسیار پرطرفدار است و اخیرا شاهد خلاقیت زیادی در بسته بندی نوشیدنی های موجود در بازار بوده‌ایم. احتمالا تنوع زیادی از جعبه چای مانند چای ماسالا، چای سبز و… را در بازار دیده‌اید. با طراحی بسته بندی خلاقانه می‌توان این تنوع را در جعبه دمنوش نیز ایجاد کرد.

انواع بسته بندی دمنوش

  • بسته‌بندی لفاف (بالشتی ساده)
  • بسته‌بندی ساشه‌ای (کیسه‌ای تک نفره)
  • بسته‌بندی پاکتی
  • بسته بندی قوطی مقوایی
  • بسته‌بندی باکس و کادویی
  • بسته‌بندی متالایز و فویل آلومینیوم

 

قوانین طراحی بسته بندی دمنوش

طراحی بسته‌بندی دمنوش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امروزه با پیشرفت انواع دمنوش با خواص و ویژگی‌های منحصربه‌فرد، باید به بسته‌بندی این محصول توجه زیادی داشت. هر چقدر طراحی بسته‌بندی دمنوش زیباتر و جذاب‌تر باشد، بر درک طعم دمنوش‌ها توسط مشتریان افزوده می‌شود

متمایز و خاص بودن، نمایش هویت برند، قرار گرفتن لوگو در جای مناسب و سبکی و کم جا بودن از جمله فاکتورهای مهم در طراحی بسته‌بندی دمنوش است. همچنین باید بخشی از محصول توسط مصرف‌کننده قابل مشاهده باشد و مشخصات دقیق محصول (رعایت کامل مهندسی اطلاعات) بر روی بسته‌بندی درج شود. به دلیل حساسیت دمنوش‌ها در برابر گرما، رطوبت و نور باید به حفظ کیفیت دمنوش هم توجه بسیاری کرد.

دمنوش‌ها از تنوع بسیاری برخوردار هستند و ممکن است مخلوطی از چند گیاه باشند. بنابراین باید هارمونی رنگ‌ها در طراحی را رعایت کرد. حتی می‌توان داخل بسته‌بندی یک بروشور یا کاتالوگ کوچک قرار داد و خواص محصول را در آن نوشت. با توجه به اینکه دمنوش‌ها در دیگر کشورها هم متقاضیان بسیاری دارد، باید به امر صادرات هم در طراحی بسته‌بندی این محصول توجه ویژه‌ای داشت. بنابراین تمامی این فاکتورها باید در طراحی به شکل حرفه‌ای و جذاب‌تری انجام شود. به طور مثال برای برند شدن، نام تجاری باید بر روی جعبه بسته‌بندی دمنوش درشت و خوانا طراحی شود تا مصرف‌کننده از نام تجاری کشور صادر کننده مطلع شود. به طور کلی با یک طراحی خوش‌ذوقانه می‌توان انواع دمنوش‌ها را ارائه داد و در نهایت سبب افزایش فروش و استفاده روزافزون این محصول شد.

قیمت طراحی بسته بندی دمنوش

شرکت خلاق میانبر با هزینه بین 5.400.000 تومان الی 9.800.000 تومان طراحی بسته بندی دمنوش های مختلف را انجام می‌دهد. ما بر اساس اندازه جعبه دمنوش، میزان دشواری دیزاین کردن و متریال سازنده پکیج، قیمت نهایی بسته بندی دمنوش را اعلام می‌‌کنیم.

5/5 - (2 امتیاز)