طراحی بسته بندی آب معدنی و آب آشامیدنی با هدف استقبال بیشتر افراد از یک برند آب معدنی صورت می‌گیرد. معمولا کارخانه های تولید آب معدنی سعی می‌کنند دیزاین بسته بندی و طراحی لیبل محصولات خود را بهتر کنند چراکه بطری آب اگر شیک‌تر باشد، تمایل افراد به انتخاب آن برند آب نیز بیشتر می‌شود. در گذشته ساخت بسته بندی برای نوشیدنی مانند آب معدنی صرفا در قالب بطری‌های ساده صورت می‌گرفت اما امروزه شاهده تغییراتی در خط تولید بطری آب معدنی هستیم. با طراحی یک بطری آب کاربردی‌تر، خرید این نوشیدنی بیشتر خواهد شد.

انواع بسته بندی آب معدنی

  • بسته‌بندی بطری پلاستیکی
  • بسته‌بندی پت
  • بسته‌بندی قوطی آلومینیومی

قوانین طراحی بسته بندی آب معدنی

طراحی بسته‌بندی آب معدنی با توجه به افزایش تعداد کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی آن، از اهمیت بسیاری برخوردار است. طراحی و ایده‌ برای بسته‌بندی آب معدنی باید در کنار محکم بودن و حفاظت در برابر آلودگی‌ها، تغییرات دما و حفظ محیط زیست زیبا و جذاب باشد.

انتخاب بازار هدف، نقش پررنگی در طراحی بسته‌بندی آب معدنی می‌تواند داشته باشد. می‌توان بازار هدف متفاوتی را انتخاب کرد. هر کدام از این بازارهای هدف (رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها، دانشجویان، ورزشکاران، کودکان و زنان)، نیاز متناسب با خود را دارند. بنابراین طراحی بر روی فرم، شکل و گرافیک بطری آب معدنی تاثیرگذار خواهد بود.

طراحی بسته‌بندی آب معدنی باید باعث انتقال احساس خنکی آب شود؛ این کار هیجان مصرف‌کننده را بالا می‌برد. همچنین شکل و ظاهر بسته‌بندی می‌تواند نقش مهمی در تبلیغات و شناخت برند ایفا کند. با استفاده از قالب‌های بطری، می‌توان بطری‌هایی با طراحی منحصربه‌‍فرد و جذاب ایجاد کرد که برند را معرفی و تبلیغ کند.

در طراحی بسته‌بندی آب معدنی باید به ارگونومی و چنگش بطری هم توجه داشت. طراحی باید به شکلی باشد که امکان استفاده از آن هم برای افراد راست دست و هم چپ دست به راحتی فراهم باشد. همچنین باید به مواردی مانند طراحی گرافیکی مناسب و استفاده از روانشناسی رنگ‌ها در پکیجینگ دیزاین آب‌معدنی توجه کرد. این کار منجر به شاخص‌تر شدن محصول در قفسه‌های فروشگاهی خواهد شد.

در طراحی بسته‌‌بندی آب ‌معدنی صادراتی باید به فاکتورهایی مانند فرهنگ، آداب ‌و رسوم و پیشینه تاریخی کشور مقصد توجه داشت. همچنین طراحی را می‌توان بر اساس مناسبت‌های مختلف (برگزاری جام جهانی) انجام داد. این کار باعث فروش بیشتر آب ‌معدنی و در نهایت برندینگ شدن محصول خواهد شد.

قیمت طراحی بسته بندی آب معدنی

شرکت میانبر متخصص در طراحی بسته بندی تمام محصولات، با هزینه ای در بازه 6.900.000 تا 9.400.000 تومان، قوطی های آب معدنی را در سایز های مختلف بسته بندی می‌کند. بهای دیزاین پکیجینگ توسط میانبر، به صرفه و رقابتی است.

5/5 - (2 امتیاز)