طراحی بسته بندی لپه به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین حبوبات ایرانی اقدامی است که منجر به افزایش فروش این محصول می‌شود. بسته بندی شیک یکی از اصلی‌ترین ملزومات حبوبات ایرانی است بنابراین اگر به صادرات محصول خود فکر می‌کنید، بسته بندی شیک حبوبات را فراموش نکنید. بسته بندی حبوبات صادراتی مانند لپه کمک می‌کند که این محصول حتی در بازارهای جهانی نیز جایگاه خود را پیدا کند. 

تمامی حبوبات اعم از لپه، نخود، لوبیا و… و همچنین تمامی مواد غذایی نیازمند بسته بندی هستند. بسته بندی محصولات غذایی صرفا برای جلب توجه مشتری نیست بلکه با بسته بندی اصولی می‌توان از سلامت محصول نیز محافظت کرد. اگر برای پکیجینگ دیزاین محصولات خود به مشاوره نیاز دارید، همین حالا با ما در آژانس میانبر تماس بگیرید. میانبر مسیری کوتاه‌تر برای دستیابی به تمامی خدمات طراحی گرافیک است.

انواع طراحی بسته‌بندی لپه

 1. بسته‌بندی نایلونی
 2. بسته‌بندی مقوایی یا کارتنی
 3. بسته‌بندی وکیوم
 4. بسته‌بندی سلفونی
 5. بسته‌بندی فلزی
 6. بسته‌بندی شیشه‌ای
 7. بسته‌بندی پتلی اتیلن و پت

قوانین طراحی بسته بندی لپه

طراحی بسته‌بندی لپه در کنار داشتن جذابیت و زیبایی باید از محصول در مقابل نور خورشید، شرایط جوی و ضربه و فشار محافظت کند. پیاده کردن نکات طلایی در طراحی این محصول، باعث جلب نظر مشتری به خرید و رعایت استانداردهای لازم برای ماندگاری لپه و جلوگیری از آفت‌زدگی آن می‌شود.

 از آنجایی که لپه از جمله محصولاتی است که از دل طبیعت به وجود می‌آید می‌توان از رنگ‌های مرتبط با طبیعت بر اساس روان‌شناسی رنگ در طراحی بسته‌بندی آن‌ استفاده کرد. در صورتی‌که بخشی از محصول به نمایش گذاشته می‌شود، می‌توان با هارمونی رنگ‌ها بسته‌بندی را جذاب کرد. همچنین طرح‌های ساده و بسته‌بندی مینیمال می‌‌تواند بهترین گزینه برای جلب توجه مصرف‌کنندگان باشد.

قرار دادن اسم و طرح لوگوی شرکت با فونت مناسب در طراحی بسته‌بندی لپه اهمیت زیادی دارد و باعث شناخته شدن برند میان مشتریان می‌شود. همچنین در کنار این موارد طراحی باید به شکلی باشد که اطلاعاتی همچون قیمت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، سری تولید محصول و وزن آن به گرم یا کیلوگرم نوشته شود.

 علاوه براین طراحی باید بهداشتی، سبک و ساده باشد. بسته‌بندی باید به راحتی باز شود و مصرف‌کننده بتواند باقی مانده آن را به راحتی درون آن قرار دهد.

قیمت طراحی بسته بندی لپه

هزینه طراحی بسته بندی لپه توسط شرکت میانبر بین 5/000/000 تا 7/000/000 تومان متغیر است. موارد متعددی در قیمت گذاری طراحی بسته برای یک محصول تاثیرگذار هستند. جنس بسته بندی، سایز محصول، روش انتخابی برای چاپ بسته بندی و… همگی از عوامل موثر در تعرفه طراحی بسته بندی به شمار می‌روند. مهم‌ترین موارد تاثیرگذار بر قیمت دیزاین بسته بندی لپه نیز عبارت است از:
 • انتخاب جنس بسته بندی از میان متریال‌هایی چون لمینت شفاف یا استند آپ پاوچ
 • جنس پاکت بسته بندی لپه
 • خلاقیت در طراحی
 • سایزهای متفاوت بسته محصول
5/5 - (2 امتیاز)