طراحی بسته بندی عدس به فرایندی گفته می‌شود که طی آن یک پاکت بسته یا سلفون بسته برای عدس طراحی می‌شود. عدس یک حبوبات پرفروش است که با بسته بندی شیک می‌توان فروش آن را افزایش داد. ساخت بسته بندی حبوبات صادراتی از دیگر اقداماتی که در صنعت چاپ و بسته بندی توجه زیادی به آن می‌شود. با توجه به تنوع برندهای حبوبات موجود در بازار، دیزاین بسته بندی حبوبات باید خیلی شیک و منحصربه‌فرد باشد تا بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند.

اگر برای طراحی بسته بندی مواد خوراکی مانند عدس، نخود و… نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید با کارشناس بسته بندی استودیو خلاق میانبر تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

انواع طراحی بسته بندی عدس

 1. بسته‌بندی سلفون
 2. بسته‌بندی مقوایی
 3. بسته‌بندی ظروف پلی اتیلن و پت
 4. بسته‌بندی نایلونی
 5. بسته‌بندی وکیوم
 6. بسته‌بندی فلزی
 7. بسته‌بندی شیشه‌ای

قوانین طراحی بسته بندی عدس

طراحی بسته‌بندی عدس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. طراحی حرفه‌ای، جذاب و زیبا این محصول می‌تواند باعث بالا رفتن فروش و در نهایت برندینگ شدن آن شود. در طراحی بسته‌بندی عدس باید اصول بسیاری را رعایت کرد. انتخاب پالت رنگی مناسب، انتخاب فونت خوانا و مناسب، تبلیغ برند و طراحی ساده و مینیمال آن از جمله فاکتورهای مهم در طراحی بسته‌بندی عدس هستند.

همچنین سبک بودن، قابلیت بازیافت، راحت باز شدن و اطلاعات ( قیمت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، سری تولید محصول و وزن آن به گرم یا کیلوگرم) مورد نیاز مصرف‌کننده را باید در طراحی مدنظر قرار داد.

رنگ‌ها بر شکل‌گیری تصویر ذهنی افراد از یک برند تاثیر بسزایی دارد. از طرف دیگر رنگ‌های مورد استفاده در بسته‌بندی محصول، ارتباط مستقیمی با میزان جذابیت بصری آن داشته و در نگاه اول نظر مصرف‌کننده را به بسته‌بندی شما جلب خواهد کرد.

طراحی بسته‌بندی عدس باید به شکلی انجام شود که مقداری از محتویات محصول قابل رویت باشد. با مشخص شدن بخشی از محصول، مصرف‌کننده تا حد زیادی از کیفیت محصول مورد نیاز اطمینان پیدا می‌کند.

 در غیراین‌صورت تصویر عدس بر روی بسته‌بندی الزامی است. چرا که مصرف‌کننده باید بتواند به راحتی و حتی بدون نیاز به خواندن اطلاعات موجود بر روی بسته‌بندی محصول، محتوی درون آن را تشخیص دهد.

قیمت طراحی بسته بندی عدس

به نظر شما تعرفه دیزاین بسته محصول مانند عدس به چه مواردی بستگی دارد؟ عوامل بسیاری می‌توانند هزینه طراحی بسته بندی را تعیین کنند. مهم‌ترین پارامترهایی که شرکت‌های طراحی بسته بندی براساس آن‌ها هزینه طراحی بسته بندی را تعیین می‌کنند عبارتنداز:

 • متریال انتخاب شده برای بسته بندی 
 • سایز و ابعاد محصول
 • پیچیدگی طرح سفارشی مشتری
 • مدت زمان مورد نیاز برای طراحی
 • اعتبار، تجربه و تخصص طراح
 • هزینه‌های ناشی از چاپ بسته بندی 

قیمت طراحی بسته بندی عدس در میانبر بسته به عوامل فوق بین 5/000/000 تا 7/000/000 تومان متغیر است.

5/5 - (2 امتیاز)