طراحی بسته بندی ماش اقدامی است که با هدف افزایش فروش این حبوبات صورت می‌گیرد. حبوبات موجود در بازار انواع مختلفی دارند، مانند نخود، لوبیا، عدس و… . برندهای تولیدکننده حبوبات در ایران نیز متفاوت هستند. بنابراین برندهایی که توانسته باشند به شکل بهتری محصول خود را وارد بازار کنند، قطعا فروش بیشتری را نیز تجربه خواهند کرد. برای طراحی حرفه ای بسته بندی حبوبات می‌توان از ایده‌های خلاقانه زیادی کمک گرفت.

ساخت جعبه برای مواد غذایی

پکیجینگ دیزاین محصول

سفارش خدمات طراحی گرافیکی

استودیو خلاق میانبر

 

انواع طراحی بسته بندی ماش

 1. بسته‌بندی سلفون
 2. بسته‌بندی مقوایی
 3. بسته‌بندی ظروف پلی اتیلن و پت
 4. بسته‌بندی نایلونی
 5. بسته‌بندی وکیوم
 6. بسته‌بندی فلزی
 7. بسته‌بندی شیشه‌ای

قوانین طراحی بسته بندی ماش

طراحی بسته‌بندی ماش باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند علاوه بر حفظ کیفیت و سلامت محصول برای مصرف‌کننده جذاب و زیبا به نظر برسد. هرچه طراحی بسته‌بندی محصول متفاوت‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد در میان دیگر برندها بهتر دیده می‌شود.

به همین اساس خریداران برای خرید محصول ترغیب خواهند شد. در واقع خلاقیت و متفاوت بودن طراحی بسته‌بندی ماش باعث می‌شود تا محصول با سرعت بیشتری برندینگ شود.

در نظر گرفتن طیف رنگی مناسب، فونت خوانا و مناسب، سبک بودن، قابلیت بازیافت، راحت باز شدن و طراحی ساده و مینیمال آن از جمله فاکتورهای مهم در طراحی بسته‌بندی ماش است. همچنین طراحی باید به شکلی باشد که مقداری از محتویات محصول دیده شود. با مشخص شدن بخشی از محصول، مصرف‌کننده به راحتی می‌تواند از کیفیت محصول اطمینان پیدا ‌کند.

 در غیراین‌صورت باید تصویر ماش بر روی محصول درج شود تا افراد به راحتی محتویات آن را تشخیص دهند. علاوه بر این باید اطلاعات ( قیمت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، سری تولید محصول و وزن آن به گرم یا کیلوگرم) مورد نیاز مصرف‌کننده را در طراحی در نظر داشت.

قیمت طراحی بسته بندی ماش

قیمت طراحی بسته بندی در مجموعه میانبر از 5.000.000 میلیون تومان تا 10.000.000 میلیون تومان است. این قیمت به پارامتر‌های به کار رفته در پروژه طراحی بسته بندی بستگی دارد.

نرخ تعرفه طراحی بسته بندی در میانبر به عوامل زیر بستگی دارد:

 • مدل و استراکچر باکس ماش
 • کیفیت مورد نظر در بسته بندی
 • میزان مهارت طراح
 • میزان سابقه کاری طراح
5/5 - (3 امتیاز)