طراحی بسته بندی نخود به معنای ساخت پاکت بسته بندی تخود یا طراحی کنسرو نخود است. نخود یکی از انواع حبوباتی است که به شکل‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسد. ساخت بسته بندی برای این مواد غذایی باید متناسب با ماهیت آن باشد برای مثال بسته بندی های پلاستیکی یا سلفون بسته بندی برای نخود خام مناسب است درحالی که نخود فرنگی یا نخود پخته شده را در قوطی‌های کنسروی بسته بندی می‌کنند. باتوجه به اینکه حبوبات ایران به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شود، طراحی بسته بندی حبوبات صادراتی نیز باید از استانداردهای بالایی برخوردار باشد. 

نحوه بسته بندی و جنس آن برای هر محصولی حائز اهمیت است اما در بسته بندی کردن مواد غذایی انتخاب جنس بسته، متریال به کار رفته در آن و… بسیار مهم‌تر است. به همین خاطر توصیه می‌‌کنیم بسته بندی حبوبات و دیگر مواد خوراکی را به یک شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی گرافیک حرفه ای بسپارید.

برای تماس با ما در آژانس میانبر، از طریق شماره های موجود در سایت اقدام کنید.

انواع طراحی بسته بندی نخود

 1. بسته‌بندی سلفون
 2. بسته‌بندی مقوایی
 3. بسته‌بندی ظروف پلی اتیلن و پت
 4. بسته‌بندی نایلونی
 5. بسته‌بندی وکیوم
 6. بسته‌بندی فلزی
 7. بسته‌بندی شیشه‌ای

قوانین طراحی بسته بندی نخود

طراحی بسته‌بندی نخود باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند علاوه بر حفظ کیفیت و سلامت محصول، در نظر مصرف‌کننده جذاب و زیبا به نظر برسد. بر همین اساس، طراحی این محصول باید حرفه‌ای، متفاوت، اصولی و براساس استانداردها انجام شود.

 با طراحی متفاوت و جذاب بسته‌بندی نخود، می‌توان در زمان کمتری محصول را برندینگ کرد.

طراحی ساده و مینیمال، وجود هارمونی رنگ‌ها، فونت خوانا و مناسب و سبک بودن آن از جمله فاکتورهای مهم در طراحی بسته‌بندی نخود است. همچنین قابلیت بازیافت و راحت باز شدن بسته‌بندی از دیگر این موارد شناخته می‌شوند.

طراحی بسته‌بندی نخود باید به شکلی باشد که مقداری از محتویات محصول دیده شود. با مشاهده بخشی از محصول، مصرف‌کننده تا حد زیادی از کیفیت محصول مورد نیاز اطمینان پیدا می‌کند.

در غیراین‌صورت باید تصویر محصول بر روی بسته‌بندی درج شود تا محتویات آن به راحتی قابل تشخیص باشد. علاوه بر این، اطلاعات (نام برند، قیمت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، سری تولید محصول و وزن آن به گرم یا کیلوگرم) مورد نیاز مصرف‌کننده باید در طراحی در نظر گرفته شود.

قیمت طراحی بسته بندی نخود 

هزینه طراحی بسته بندی در میانبر حدود 6 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان است. هزینه طراحی بسته بندی نخود به عواملی مانند موارد زیر بستگی دارد:

 1. طراحی دستی انجام شود
 2. سختی یا آسانی طرح
 3. مدل جعبه
 4. جنس باکس محصول
 5. ابعاد باکس
5/5 - (3 امتیاز)