طراحی بسته بندی یونولیت نوعی دیزاین بسته بندی صنعتی بوده و فرایندی است که منجر به ساخت بسته بندی متناسب با ویژگی‌های این محصول می‌شود. یونولیت یا فیبر سفید با نام‌های دیگری چون استایروفوم یا پلی استایرن نیز شناخته می‌شود. از این محصول سبک در صنعت استفاده‌های زیادی می‌شود و طراحی بسته بندی به سهولت عرضه آن به بازار کمک زیادی می‌‎کند. طراحی بسته بندی یونولیت یا هر محصول صنعتی دیگری چون طراحی بسته بندی قطعات خودرو، باید متناسب با ابعاد و دیگر ویژگی‌های ظاهری محصول صورت بگیرد.

انواع بسته بندی یونولیت

  • بسته بندی کاشی
  • بسته بندی لواز خانگی
  • بسته بندی قطعات خودرو

قانون بسته بندی یونولیت

ورق‌های یونولیتی یکی از پر مصرف‌ترین موادی است که برای جلوگیری از صدمات وارد شده به محصولات مختلف استفاده می‌شود. استفاده از یونولیت بسته بندی در زمانی است که محصول مورد نظر از ارزش قیمتی بالایی برخوردار است و باید در مقابل ضربات، رطوبت، حشرات و گرما محافظت شود. در نتیجه تولیدکنندگان به منظور حفظ سلامت محصولات از فوم بسته بندی  استفاده می‌کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های بسته بندی یونولیت، محافظت محصول به هنگام جابه‌جایی است.

خدمات طراحی بسته بندی یونولیت تاثیر بسیار بالایی در افزایش فروش این محصول کاربردی می‌شود همچنین دقت در تولید صحیح این محصول می‌تواند موجب افزایش قیمت شود.گرافیگ در بسته بندی یونولیت اگر به شکل درست و مناسب طراحی شود علاوه بر اینکه می‌تواند در حمل و نقل یونولیت کارکرد داشته باشد می‌تواند باعث فروش چندین برابری نیز شود. همچنین به هنگام تولید یونولیت به بازیافت پذیر بود آن نیز توجه می‌شود.

از دیگر اصول بسته بندی یونولیت که باید توجه زیادی به آن داشت این است که از یونولیت برای بسته بندی دیگر کالا‌ها و محصولات استفاده می‌گردد پس باید به هنگام تولید به اندازه‌ها توجه زیاد و دقتی مضاعف کرد.

خدمات طراحی گرافیکی

شرکت مارکتینگ میانبر

 

5/5 - (1 امتیاز)