قرارداد طراحی بسته بندی همان فایلی است که در آن تمام بندهای حقوقی و قانونی برای بسته بندی کردن یک محصول بین طراح بسته بندی و کارفرما رد و بدل می‌شود. توجه داشته باشید که برای داشتن یک بسته بندی مناسب حتما قبل از شروع مراحل طراحی بسته بندی قرارداد به صورت رسمی امضا شده باشد.

مراحل قابل درج در قرارداد بسته بندی

 1. ارائه اطلاعات مورد نیاز پروژه از سوی مشتری
 2. پرداخت هزینه خدمات
 3. انجام طراحی بسته‌بندی بر اساس اطلاعات داده شده
 4. ارائه اتود و انجام اصلاحات
 5. تحویل و ارسال فایل‌های لایه باز به مشتری (بنا به بند قرارداد مشتری)

قوانین قرارداد نویسی برای بسته بندی

قرارداد طراحی بسته‌بندی، سندی مکتوب است که میان کارفرما و طراح به منظور انجام فعالیت بسته‌بندی نگاشته می‌شود. متن این قرارداد حاوی اطلاعاتی درباره پروژه است. به طور معمول در قرارداد طراحی بسته‌بندی مواردی نظیر نحوه انجام کار، نوع کالای بسته‌بندی، شرایط مدنظر کارفرما، تعهدات و وظایف طرفین و زمان و هزینه توافق شده برای تحویل پروژه درج می‌شود.

قرارداد طراحی بسته‌بندی، سندی معتبر و قانونی است که نشان می‌دهد پروژه طراحی بسته‌بندی کالا به طراح یا مجموعه طراحی سپرده شده است. به عنوان مثال اگر شما را یک شرکت تولیدی زرشک در مشهد در نظر بگیریم، نام شما به عنوان سفارش دهنده قید شده و نام شرکت میانبر به عنوان شرکت طراحی بسته بندی در مشهد آورده می‌شود و از لحاظ قانونی قرارداد اعتبار بیشتری دارد.

در واقع این قرارداد مشخص می‌کند که میان کارفرما و شرکت مورد نظر یک ارتباطی کاری شکل گرفته است.

تنظیم قرارداد طراحی بسته‌بندی، به طرفین این اطمینان را می‌دهد که کار درست  و به شکل قانونی پیش می‌رود. بدین شکل که هر یک از طرفین در فرایند پروژه باید به وظایف خود عمل کنند. چنانچه در طی انجام پروژه هرگونه مشکلی به هر دلیلی به وجود آید، می‌توان از موارد درج شده در قرارداد برای جبران آن استفاده کرد. مثلا اگر شما تولیدی شیرینی در تهران داشته باشید، در قرارداد خود هنگام بسته بندی در تهران باید موعد مقرر را درج کنید و اگر شرکت طراح نتوانست در این تایم بسته را تحویل دهد شامل خسارت شود و یا اگر کم کاری‌های دیگری در این راستا رخ داد بتوانید از لحاظ قانونی اقدام کنید.

علاوه بر این اگر هر یک از طرفین به وظایف و تعهدات خود عمل نکند، می‌توان با استناد به قرارداد نوشته شده خسارت وارده را جبران کرد.  

قبل از اقدام به بستن قرار داد باید درباره قیمت دیزاین بسته بندی مطلع باشید، قیمت طراحی بسته بندی دارای رقم دقیقی نیست زیرا نرخ طراحی بسته بندی به مواردی از جمله نوع محصول و… بستگی دارد. ما به عنوان یک شرکت طراحی سعی می‌کنیم تا حد امکان قیمت بسته بندی در مشهد و سایر شهرها را کاهش دهیم تا شرکت‌های نوپا بتوانند اولین قدم خود برای ورود به بازار را محکم بردارند.

دفتر میانبر

سفارش خدمات گرافیک

4.8/5 - (5 امتیاز)

8 پاسخ

  1. سلام جناب تفتی، پس از واریزی 50 درصد کار، استارت کار شما انجام می‌شه.

  1. سلام می‌شه از طریق شبکه‌های پیام رسان داخلی و خارجی براتون ارسال کنیم.

 1. سلام
  هرگونه خسارت تا قبل از رسیدن بسته ها به مشتری رو عهده دار هستید؟

  1. سلام، خیر، روند ارسال محصول بر عهده سفارش دهنده و پست خواهد بود و مجموعه هیچگونه تعهدی در این رابطه نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *