طراحی بسته بندی نان به معنای طراحی پاکت بسته بندی نان یا ساخت نایلون مخصوص بسته بندی نان است. اصلی‌ترین هدف طراحی بسته بندی انواع مواد غذایی مانند نان یا هر نوع مواد خوراکی دیگری، محافظت از محصول و جلوگیری از تماس مستقیم محصول با نور، اکسیژن و رطوبت است. انواع نان از جمله نان فانتزی، نان تست، نان تافتون، نان سنگک، نان لواش و نان باگت را می‌توان در بسته‌بندی‌های زیبا و اصولی به فروش رساند.

انواع بسته بندی نان

  • پلاستیک نایلون
  • پاکت کرافت
  • جعبه مقوایی
  • پلاستیک سلفون
  • پلاستیکOPP

قیمت طراحی بسته بندی نان

تیم طراحی گرافیکی میانبر، با ایجاد نقشی فوق العاده برای پکیجینگ نان، تنها به میزان هفت میلیون و سیصد هزار تومان تا ده میلیون تومان هزینه دریافت خواهد کرد. هزینه ساخت بسته بندی نان در میانبر بر اساس مشخصات بسته معین می‌شود:

  • سایزینگ 
  • تعداد نان هایی که در بسته می‌توانند قرار بگیرند
  • مشخصات طرح دیزاین شده
 

قوانین بسته بندی نان

طراحی روکش مناسب برای نان باید به نحوی صورت بگیرد که تازگی این محصول حفظ شود. معمولا نان را درون پوشش‌های پلاستیکی قرار می‌دهند که این پوشش می‌تواند ساده یا دارای طرحی از برند تولید کننده باشد. در هر صورت پوشش نایلونی باید به گونه‌ای باشد که جوهر موجود بر روی طرح به داخل بسته نفوذ نکند.

بسته نان باید نسبت به نفوذ آب و هوا مقاوم باشد. طراحی پکیجینگ مناسب برای نان می‌تواند به نحوی باشد که بسته پس از باز شدن دوباره قابل بسته شدن را داشته باشد. بدین ترتیب مانع از کهنگی و ایجاد کپک بر روی نان می‌شود. همان طور که می‌دانید کپک نان یکی از خطرناک‌ترین انواع کپک و عامل ایجاد بسیاری از سرطان‌ها است.

همچنین بر روی بسته نان باید اطلاعات ضروری قید گردد. از آنجا که تازه بودن نان برای مصرف کننده‌ها دارای اهمیت بالایی است، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء محصول باید بر روی آن درج گردد. از دیگر موارد ضروری درج جدول ارزش غذایی است. همچنین ذکر مواردی نظیر وجود یا عدم وجود گلوتن بر روی بسته، حساسیت زا یا مناسب بودن نان برای بیماران مبتلا به فنیل کتونوری و یا بیماران مبتلا به بیماری های خود ایمنی دستگاه گوارش، حتما باید درج گردد.

یکی دیگر از اصول اولیه در طراحی بسته‌بندی محصولات غذایی در ایران، داشتن نشان سیب سلامت و علامت استاندارد است. در نهایت، دمای مناسب برای نگهداری نان باید بر روی پوشش محصول درج گردد تا مصرف کننده را به خوبی راهنمایی کند.

سفارش طراحی بسته بندی نان

نان به عنوان یکی از محصولات پرکاربرد در سفره ایرانیان و حتی جهانیان شناخته می‌شود، به همین دلیل لازم است سفارش طراحی بسته بندی نان به شرکتی سپرده شود تا در عین ارتقاء وجهه محصول، حفظ کیفیت آن را هم در دستور کار خود قرار دهد. از این رو ما به عنوان یک شرکت طراحی گرافیک با سابقه و رزومه موفق در این زمینه می‌توانیم اهداف شما را مد نظر قرار داده و محصولی کامیاب را پیاده سازی کنیم.

نمونه بسته بندی نان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *