طراحی بسته بندی میوه خشک به معنای ساخت پاکت بسته بندی میوه خشک یا چیپس میوه است. میوه خشک که به صورت برگه‌های چیپس شده میوه به فروش می‌رسند، تنقلاتی پرطرفدار است و می‌توان آن را جزو خشکبارهایی دانست که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد به همین خاطر استقبال مردم از خرید این آجیل و خشکبار بسیار بالاست. با ساخت بسته بندی خلاقانه برای آجیل یا خشکبار می‌‍‌توان شمار بیشتری از افراد را به خرید و استفاده از این محصول ترغیب کرد. با طراحی کارتن میوه خشک به صورت خلاقانه حتی می‌توان میزان صادرات این محصول را نیز افزایش داد بنابراین برای بسته بندی میوه خشک صادراتی حتما از یک طراح بسته بندی حرفه‌ای کمک بگیرید.

نمونه بسته بندی میوه خشک

انواع بسته بندی میوه خشک

 • بسته‌بندی پاکتی (کرافت، گلاسه و تحریر)
 • بسته‌بندی فلزی
 • بسته‌بندی پلاستیکی (سلفونی لمینت)
 • بسته‌بندی کادویی
 • بسته‌بندی جعبه‌ای (کشویی، شش ضلعی، پنجره‌دار و چند بخشی)
 • بسته‌بندی پنجره‌دار
 • بسته‌بندی شیشه‌ای
 • بسته‌بندی کارتنی و مقوایی
 • بسته‌بندی قوطی
 • بسته‌بندی پلیمری
 • بسته‌بندی کشویی

قوانین طراحی بسته بندی میوه خشک

طراحی بسته‌بندی میوه خشک باید براساس قوانین و نکات خاصی باشد. زیبایی و جذابیت در طراحی بسته‌بندی میوه خشک بسیار مهم است. استفاده از رنگ‌های جذاب و خیره‌کننده نقش پررنگی در این زمینه دارد.

 همچنین دیده شدن محتویات داخل بسته‌بندی باعث می‌شود تا مشتریان بتوانند کیفیت محصول را به راحتی تشخیص دهند و برای خرید بیشتر ترغیب شوند. علاوه بر این مصرف‌کننده نظر مثبتی نسبت به برند و محصولات شما پیدا می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بسته‌بندی این محصول، توانایی حفظ کیفیت چیپس میوه در مدت زمان تولید تا فروش است. میوه‌های خشک شده، اگر در مجاورت هوای مرطوب قرار بگیرند، اکسید می‌شوند و خواص و طعم خود را از دست خواهند داد. بنابراین باید بسته‌بندی به شکلی باشد که هوا به راحتی وارد آن نشود. مواد و متریال انتخاب شده در بسته‌بندی میوه خشک به ماندگاری بیش‌تر و سلامت محصول کمک زیادی می‌کند.

بسته‌بندی محصول میوه خشک به دلیل تنوع بسیار بالایی که در میوه‌ها وجود دارد باید با دقت بالا انجام شود. طراحی بسته‌بندی میوه خشک باید براساس طعم‌ها، رنگ‌ها و حتی خاصیت هر میوه صورت پذیرد. رنگ بسته‌بندی این محصول باید با رنگ میوه هارمونی داشته باشد. استفاده از تصویرسازی سه بعدی در بسته‌بندی میوه خشک باعث می‌شود تا کودکان و نوجوانان هم علاقه‌مند به خرید میوه خشک شوند.

 انتخاب فونت مناسب و قرارگیری نام برند در داخل اشکال هندسی هم بسیار مهم خواهد بود. یک طراحی مناسب و اصولی علاوه بر برندسازی و افزایش بازدهی تجارت به صادرات محصول هم کمک بسیاری می‌کند. البته در امر صادرات باید در چاپ، به زبان بین‌المللی یا زبان کشور مقصد توجه شود.

قیمت طراحی بسته بندی میوه خشک

میوه خشک جز محصولات پر طرفدار ایرانی‌ها است به همین دلیل در طراحی بسته بندی آن تمامی نکات رعایت می‌شود. قیمت طراحی بسته بندی میوه خشک از 6.000.000 میلیون تومان تا 10.000.000 میلیون تومان است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی بسته بندی:

 1. شکل جعبه
 2. تعداد تیراژ
 3. نوع جنس جعبه
 4. طرح انتخابی
 5. کیفیت کار

سفارش طراحی بسته بندی میوه خشک

سفارش طراحی بسته بندی میوه خشک روند اصولی و استانداردی دارد که می‌توانید با استفاده گرافیست‌های خبره ما به یک محصول کارآمد و زیبا برسید. شماره‌های موجود در وبسایت ما می‌توانند در اولین قدم که ثبت سفارش است به کمک شما بیایند. در این صورت می‌توانید کارشناسان ما را از خواسته خود باخبر کنید تا بتوانند بهترین مشاوره را خدمت شما ارائه کنند.

5/5 - (2 امتیاز)