طراحی بسته بندی آجیل و خشکبار

طراحی بسته بندی آجیل و خشکبار یکی از راه‌های مناسب برای صادارت و فروش بیشتر این محصولات است. در طراحی بسته بندی مواد غذایی به ویژه آجیل و خشکبار استفاده از نوع بسته بندی‌هایی که باعث حفظ کیفیت و جلوگیری از نفوذ هوا به داخل بسته بندی محصول می‌شود، لازم و ضروری است. یک طراحی بسته بندی خاص برای خشکبار و آجیل می‌تواند در نظر مخاطب و خریدار، محصولی شیک و درجه را تداعی کند.

انواع بسته بندی آجیل و خشکبار

  • پاکت‌های بسته بندی
  • ظروف فلزی
  • بسته بندی وکیوم
  • پاکت پلاستیکی زیپ‌دار
  • نایلون مخصوص بسته بندی خشکبار
  • پاکت کاست دار

قیمت طراحی بسته بندی آجیل و خشکبار

معمولا نرخ دیزاین بسته بندی آجیل و خشکبار به دلیل نیاز به لوکس بودن بالا است اما استودیو میانبر این کار را با قیمت مناسب و در محدوده 6 میلیون تومان تا 10.000.000 تومان انجام می‌دهد.

برای اینکه هزینه دقیق براورد شود باید این موارد در مورد بسته بندی مشخص شوند:

  • جنس و ابعاد
  • بازار فروش
  • مواد اولیه رنگی و نوع دستگاه چاپ کننده
  • طرح و نقش مدنظر برای چاپ روی بسته بندی

قوانین بسته بندی آجیل و خشکبار

آجیل و خشکبار شامل میوه‌هایی با رطوبت ذاتی کم  یا میوه‌هایی با رطوبت بالا که طی فرایندهایی رطوبت آن‌ها کم شده، هستند. از این رو مستعد نفوذ کپک و حمله حشرات خواهند بود. یکی از ضرورات بسته بندی این مواد، پیشگیری از نفوذ رطوبت و هوا به داخل پکیجینگ آنها است.

برای راحتی مصرف کنندگان، بهتر است ظرف محتوی آجیل و خشکبار به صورتی طراحی شود که بتوان آن را باز و بسته کرد. استفاده از پکیج قابل باز و بسته شدن می‌تواند به حفظ تازگی و کیفیت محصول کمک کند. روی بسته‌های آجیل و خشکبار باید برچسبی که شامل اطلاعاتی نظیر نام محصول، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، محل تولید، وزن صافی و هرگونه اطلاعات مفید دیگر برای مصرف کننده قرار داده شود.

طراحی پکیج محصول باید بگونه‌ای باشد که ورود حشرات و آفت‌ها به داخل آن ممکن‌ نباشد. کاور بسته آجیل و خشکبار باید محتویات را در برابر رطوبت و نور محافظت کند. استفاده از نام دقیق و شناخته شده محصول بر روی بسته مانند “پسته خام”، “بادام تند” و… ضروری است.

تاریخی که محصول تولید شده و تاریخ انقضا (اگر محصول دارای تاریخ انقضا است) باید روی بسته قید شود.   این اطلاعات می‌تواند به مصرف کننده کمک کند تا تازگی و تاریخ ماندگاری محصول را بررسی کند.

در زمینه بسته بندی خشکبار نکته حائز اهمیت این است که اگر محصول حاوی موادی است که می‌تواند حساسیت غذایی را در برخی افراد ایجاد کند باید بر روی بسته محصول ذکر شود. نظیر آجیل‌هایی که با سایر آلرژن‌ها مخلوط شده‌اند (مانند آجیل‌هایی که با کمی خرما یا سایر آجیل‌ها تلفیق شده‌اند).

سفارش طراحی بسته بندی آجیل و خشکبار

سفارش طراحی بسته بندی آجیل و خشکبار باید به گونه‌ای باشد که اعتماد مخاطب را نسبت به استاندارد بودن کالا جلب کند و همچنین بتواند حس نیاز او را پوشش دهد که در نهایت منجر به تهیه محصول شما بشود. آژانس تبلیغات میانبر با هدف پوشش دادن این موضوع برای مخاطبان خود بسته‌بندی‌های جذاب و منحصر به فرد برایشان طراحی کرده تا بتوانند سهم خوبی از بازار را به خودشان اختصاص دهند. همچنین ارائه پکیج‌های اقتصادی و به صرفه یکی دیگر ازخدماتی است که هنگام سفارش طراحی می‌توانید روی این موضوع حساب کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *