طراحی بسته بندی ماکارونی به معنای ساخت بسته برای قرار دادن ماکارونی داخل آن و درج اطلاعات روی بسته ماکارونی است. طراحی بسته برای مواد غذایی به میزان خیلی زیادی فروش آن محصول را افزایش می‌دهد چراکه یکی از معیارهای خریداران به هنگام انتخاب یک مواد غذایی مانند ماکارانی، جذابیت بسته بندی آن است. ایده‌های خلاقانه زیادی برای بسته بندی پاستا وجود دارد اما به هنگام ساخت بسته بندی مهم‌ترین هدف آن یعنی محافظت از محصول نباید فراموش شود. انواع بسته بندی ماکارونی باید متناسب با شکل و ویژگی‌های آن طراحی شود. برای مثال طراحی بسته بندی ماکارونی فرمی نمی‌تواند مشابه با دیگر انواع پاستا باشد.

نمونه طراحی بسته بندی ماکارونی

نمونه بسته بندی ماکارونی باید در حفظ کیفیت و تازگی محصول تاثیرگذار باشد و به علاوه، جذابیتی جهت جلب توجه مشتریان داشته باشد. نمونه کار طراحی بسته بندی پاستا که در ادامه مشاهده می‌کنید، اجرا شده توسط تیم طراحی گرافیک میانبر است. برای دیدن نمونه کار بیشتر با آژانس میانبر تماس بگیرید.

انواع  بسته بندی ماکارونی

 • پلاستیکی
 • جعبه مقوایی ساده
 • جعبه مقوایی پنجره‌ای
 • پاکت‌های کاست دار
 • کاور و دورپیج

قوانین بسته بندی ماکارونی

حفاظت از محصول در مقابل نفوذ و تغییر وضعیت، یکی از اهداف اصلی در پکیجینگ ماکارونی است. برای این منظور، ظروف محصول باید در برابر شرایط جوی مانند نور، گرما، رطوبت و اکسیژن مقاومت کند. موادی که برای این منظور انتخاب می‌شوند، باید دارای خاصیت نفوذپذیری پایین در برابر بخار آب و اکسیژن باشند.

کاور ماکارونی باید قابلیت حفظ عطر و طعم آن را داشته باشد و از ورود بوی ناخوشایند خارجی جلوگیری کند. متریال مصرفی باید مقاومت مناسبی در برابر چربی و روغن داشته و با محصول سازگاری داشته باشند. یعنی از نظر شیمیایی خنثی بوده و ایجاد ترکیبات سمی نکند.

بر روی کاور ماکارونی یکسری اطلاعات باید ثبت بشوند. این اطلاعات شامل مواد اولیه، جدول تغذیه‌ای، اطلاعات مربوط به میزان مصرف برای هر نفر، وزن محصول و… است. همچنین بر روی این محصول باید نحوه مصرف و مدت زمان لازم برای جوشاندن ماکارونی ذکر شود زیرا این امر در مدل‌های مختلف ماکارونی و پاستا به مدت زمان‌های متفاوتی نیاز دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌ها و قوانین مطلوب در طراحی کاور مناسب برای ماکارونی طراحی آن به صورتی است که پس از باز شدن قابلیت حفظ و نگهداری مواد در همان بسته وجود داشته باشد. این امر از جذابیت‌های یک بسته بندی خوب بوده و در خاطر مشتری می‌ماند.

اغلب برای طراحی کاور ماکارونی از پلاستیک‌های خاص و ضخیم استفاده می‌شود. با این حال اگر از جعبه برای پکیجینگ ماکارونی استفاده شود بازهم به عنوان بسته بندی اولیه به پلاستیک نیاز هست تا مواد بیرون نریخته و منسجم باقی بمانند. بدین ترتیب از نظر هزینه، استفاده از پلاستیک مقرون به صرفه‌تر است.

قیمت طراحی بسته بندی ماکارونی 

استودیو میانبر در زمینه طراحی همواره حرفی برای گفتن دارد. هزینه طراحی بسته بندی ماکارونی در این شرکت از 5.000.000 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 10.000.000 میلیون تومان ادامه دارد.

این محدوده قیمتی به المان های مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • جنس مورد استفاده بسته بندی
 • مدت زمان صرف شده
 • کیفیت مورد نظر
 • برند بودن کار
 • سابقه طراح

سفارش طراحی بسته بندی ماکارونی

سفارش بسته بندی برای محصول پرمصرفی مانند ماکارونی نیاز به یک تجربه بالا در این زمینه دارد تا بتواند رضایت مخاطبان آن حوره را بدست آورد تا آن محصول را خرید کنند. خدمات طراحی گرافیکی میانبر با چندین سال تجربه موفق در این زمینه می‌تواند سفارش طراحی بسته بندی ماکارونی شما را به بهترین نحو انجام دهد تا از لحاظ دیزاین بهترین نتیجه را بدست آورید و همچنین در کنار آن قیمت مقرون به صرفه را داشته باشید.

طراح بسته بندی ماکارونی

طراح بسته‌بندی ماکارونی کسی است که در زمینه دیزاین گرافیک دارای تجربه بالایی است و برای پاستا، پکیجینگ مناسب دیزاین می‌کند. او با تسلط بر قواعد بازاریابی و دیزاین گرافیکی به راحتی خواهد توانست پکیجنگی طراحی کند که فروش را افزایش دهد. طراح بسته بندی ماکارونی با ایده های خوبی که دارد بسته بندی خوبی طراحی خواهد کرد که راحتی قابل تولید و چاپ باشد.

نکات مهم انتخاب طراح بسته‌بندی ماکارونی

نکاتی که برای انتخاب طراح بسته بندی ماکارونی باید در نظر داشته باشید را بیان کرده ایم. طراح مسلطی که بتواند با توجه به هویت برند و خصوصیات محصول اقدام به دیزاین بسته بندی ماکارونی کند، این ویژگی ها را دارد:

 • تسلط بر تایپوگرافی
 • آشنایی با روان شناسی رنگ ها
 • تسلط بر سبک های روز طراحی بسته بندی ماکارونی
 • سابقه کار کردن با نرم افزار های مختلف دیزاین گرافیکی مانند فتوشاپ
5/5 - (3 امتیاز)

یک پاسخ

 1. من میخوام با زر ماکارون رقابت کنم، شما می‌تونید بسته بندی شکیل و در عین حال اقتصادی برای من طراحی کنین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *