طراحی بسته بندی سوغاتی یکی از روش‌های عالی برای افزایش فروش محصولات سوغاتی است. استفاده از نمادهای شهر مبدا و تولید کننده سوغاتی لازم و ضروری است. به عنوان مثال برای طراحی بسته بندی در مشهد استفاده از نمادهای مذهبی لازم و ضروری است چرا که بخش بزرگی از دلیل انتخاب یک سوغاتی توسط مشتری، وجود المان‌های آن شهر در روی بسته بندی است.

برای ثبت سفارش طراحی بسته بندی انواع سوغاتی کافی است همین حالا با ما تماس حاصل کنید.

شرکت دیجیتال میانبر

نمونه طراحی بسته بندی سوغاتی

چگونه یک تیم طراحی حرفه ای برای بسته بندی سوغاتی پیدا کنیم؟ یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که یک تیم طراحی بسته بندی باید داشته باشد، ارائه نمونه کار حرفه ای است. پیش از انتخاب تیم طراحی بسته بندی محصول خود، ابتدا چندین مورد نمونه کار طراحی بسته بندی سوغاتی مشاهده کنید.

انواع طراحی بسته بندی سوغاتی

  1. بسته‌بندی کارتنی یا مقوایی
  2. بسته‌بندی فلزی
  3. بسته‌بندی پلاستیکی
  4. بسته‌بندی صندوقچه‌ای

قوانین بسته‌ بندی سوغاتی

طراحی بسته‌بندی سوغاتی باید به شکلی باشد که بتواند فرهنگ غنی شهرهای مختلف ایران را معرفی کند. همچنین در نهایت باعث توسعه تجارت و اقتصاد داخلی کشور شود. بنابراین طراحی بسته‌بندی سوغاتی باید زیبا، جذاب، متفاوت و هنری باشد.

بدین صورت که گردشگران داخلی و خارجی علاقه‌مند به خرید آن شوند. در واقع فرهنگ، سلیقه و آداب و رسوم اقوام آن منطقه نیز باید در طراحی بسته‌بندی سوغاتی نمود داشته باشد. با انجام این کار هویت محصول مشخص می‌شود و اصالت خود را میان چندین نوع کالای مختلف به نمایش می‌گذارد. همچنین با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که برای خرید سوغاتی اقدام می‌کنند، توریست هستند در طراحی باید سلیقه آن‌ها را نیز مدنظر قرار داد.

رنگ هم در طراحی بسته‌بندی سوغاتی بسیار اهمیت دارد. رنگ‌ها دنیای سرگرم کننده و جذابی را در طراحی بسته‌بندی به وجود می‌آورند؛ ترکیب مناسب رنگ‌ها باعث جلوه‌های خیره‌کننده‌ای می‌شوند. رنگ‌های انتخابی حتما باید مطابق با فرهنگ و سلایق منطقه باشد و با رنگ محتویات بسته‌بندی هارمونی داشته باشد. از دیگر نکات طراحی بسته‌بندی سوغاتی می‌توان به سبک بودن، ساده بودن و مقاوم بودن در برابر رطوبت و آب و هوا اشاره کرد.

همچنین باید نام برند و مشخصات کالا به خوبی بر روی آن دیده شود. هنگامی‌که طراحی بسته‌بندی سوغاتی متناسب با فرهنگ و تاریخ غنی ایران باشد، تجربیاتی لذت‌بخش در مصرف‌کننده ایجاد می‌کند. همچنین زمینه‌ساز حضور گردشگران بیشتر در کشورمان خواهد شد.

قیمت طراحی بسته بندی سوغاتی 

قیمت طراحی بسته بندی سوغاتی از 5 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان است، که نرخ طراحی بسته بندی در این حوزه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

سازه های تاثیر گذار بر قیمت طراحی بسته بندی سوغاتی:

  1. میزان مهارت طراح
  2. سختی و پیچیدگی طرح انتخاب شده
  3. مدت زمان صرف شده 
  4. طراحی دستی کاراکتر
4.6/5 - (5 امتیاز)