طراحی بسته بندی دخانیات به پوششی گفته می‌شود که برای محصولات دخانی از قبیل سیگار، تنباکو و… طراحی و ساخته می‌شود. عموما شرکت‌های طراحی بسته بندی برای ساخت بسته بندی‌های دخانیات موظف به ایجاد طرح‌هایی از آسیب رسان بودن این محصولات و تبلیغات برای جلوگیری از مصرف این مواد است.

طراحی بسته بندی سیگار

طراحی بسته بندی زغال

طراحی بسته بندی کبریت

انواع بسته بندی دخانیات

  • نایلونی
  • سلفونی
  • متالایز
  • لفاف (بالشی)
  • پاکتی (کاست دار)

قانون بسته بندی دخانیات

برای کاور محصول دخانیات از مواد و متریال‌های گوناگونی استفاده می‌کنند. یکی از پر مصرف‌ترین و پرکاربرد ترین بسته بندی‌ دخانیات، لفاف‎های سلفونی بشمار می‌رود. فیلم‌های سلفونی به دلیل مقاومت در برابر رطوبت، شفافیت، همچنین استحکام بالا  گزینه محبوب برای بسته بندی دخانیات است. حتی برخی از بسته بندی‌های چعبه‌ای و کارتنی نیز در نهایت به لفاف نیاز دارد.

سلفون تنباکو یکی دیکر از کاربرد‌های فیلم‌های پلاستیکی در صنعت است که برای محصولات دخانی به کار می‌رود. سلفون تنباکو ماده‌ای شفاف و محافظ است که برای جلوگیری از خراب شدن، محافظت تنباکو و حفظ عطر و طعم آن است. بسته بندی تنباکو به شکل بالشتی در نمونه‌های: سلفون صدفی، سلفون شفاف، سلفون متالایزر انجام می‌گیرد.

این ماده چاپ پذیری بسیار زیادی دارد که در جذب مشتریان و مصرف کنندگان و مارک‌های تجاری نقش بسزایی دارد. همچنین با استفاده از پاکت بسته بندی تنباکو دیگر نیازی به جعبه کارتنی نخواهید داشت. همچنین توجه داشته باشید تابیدن مستقیم نور خورشید بر سطح تنباکو موجب کوتاه شدن عمر تنباکو می‌شود به همین دلیل باید از پاکت های لمینیت شده با متالایز استفاده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)