یکی از سوالاتی که نیاز است قبل از سپردن پروژه سئو خود به یک سئوکار بدانید، اطلاع از شغل کارشناس سئو است. یک کارشناس سئو کیست و چه وظایفی را بر عهده دارد؟ خدماتی که یک کارشناس سئو قرار است روی وب سایت ما انجام دهد چیست؟

در یک تعریف یک خطی کارشناس سئو به فردی گفته میشود که با اصول بهبود وب سایت و تکنیک های بهینه سازی حرفه ای و درست آشنا باشد. فعالیت هایی که موجب قرارگیری سایت در جایگاه نخست لیست نتایج گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری شوند. تفاوتی ندارد که سایت خود را چه زمانی راه اندازی کرده اید برای موفقیت در این راه به یک برنامه ریزی سئویی احتیاج دارید و این متخصص سئو است که براساس دانش و تجربه ای که دارد از تکنیک هایی در جهت افزایش جایگاه سایت شما استفاده میکند.

یکی ازمهم ترین وظایف کارشناس بهینه سازی سایت اطلاع از آخرین و بروزترین الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل است. همچنین لازم است کنترل و نظارتی کامل بر روی نحوه تولید محتوا و سئو محور بودن آنها داشته باشد. بعد از تولید محتوای با کیفیت بالا کارشناس سئو باید استراتژی سئو ( سئو فنی – TECHNICAL PAGE ) دقیقی برای لینک سازی های داخلی ( سئو داخلی –  ON PAGE)، لینک سازی های خارجی و رپورتاژها ( سئو خارجی- OFF PAGE ) داشته باشد.

قبل سپردن وب سایت خود و یا اصطلاحا پروژه سئویی خود به یک گروه سئو لازم است از تخصص و تبحر کارشناسان بهینه سازی آن تیم با خبر شوید و بررسی دقیقی بر روی رزومه شرکت دیجیتال مارکتینگ مورد نظر داشته باشید. کارشناس های سئو در مشهد، ابوالفضل ملاکی، حسین یوسفی، محمد شهپری و … هستند که در این زمینه به صورت تخصصی کار می کنند.

کارشناس سئو کیست؟

کارشناس سئو (SEO expert) فردی است که دانش مناسبی در زمینه شناخت الگوریتم‌های گوگل دارد، یک کارشناس حرفه‌ای سئو باید به خوبی با تمامی الگوریتم‌های گوگل و آپدیت‌هایی که روی هسته الگوریتم‌های گوگل اجرا می‌شود آشنایی داشته باشد. کارشناسان سئو افرادی هستند که به کسب و کارهای مختلف کمک می‌کنند تا به نتایج دلخواه  خود برسند. هنر یک کارشناس سئو در آن است که پروژه سئو را با کمترین هزینه به سر انجام برساند. کارشناس سئو که به عنوان متخصص سئو و یا کارشناس بهینه سازی سایت نیز از یاد می‌شود به فردی می گویند که دانش بهینه سازی محتوا، بهینه سازی ساختار سایت، بهینه سازی URL وب سایت، نوشتن رپورتاژ و انتشار آن با هزینه مناسب و خلاقانه در بسترهای متعدد تبلیغاتی را داشته باشد و از همه مهم تر مسیر درستی را بر اساس شرایط موجود سایت و کسب و کار مورد نظر تعیین کند. در این استراتژی بهینه سازی سایت، زمان حرف اول را میزند و ضروری است که در این نقشه راه فعالیت ها در بازه زمانی مشخصی انجام شوند.

کارشناس تخصصی سئو
کارشناس سئو – کاوه ملاکی

خدمات قابل ارائه کارشناس سئو

یک کارشناس یا متخصص سئو باید به خوبی به ابزارهای سئویی آشنا باشد و بتواند روند یک پروژه را درک کند، کارشناس سئو باید بداند که چه استراتژی برای کسب جایگاه در سئو می‌تواند باعث موفقیت کسب و کارش شود. سئوکاران باید به محتوا آشنا باشند و به درستی محتوا را بشناسند و تفاوت محتوای مناسب و غیر مناسب را تشخیص دهند. در زیر خدماتی که یک کارشناس حرفه‌ای سئو می‌تواند ارائه دهد را لیست کرده‌ایم.

در صورتی که نیاز به یک کارشناس حرفه‌ای برای ارائه خدمات سئو در حوزه کسب و کار خود دارید و همچنین می‌خواهید با بهترین کارشناس سئو فعالیت افزایش رتبه وب سایت خود را تجربه کنید کافی است همین حالا با استودیو دیجیتال مارکتینگ میابنر تماس حاصل کنید.

مهارت‌های کارشناس سئو

کارشناس سئو نیز مانند هر کار دیگری لازم است مهارت هایی را به صورت پیش نیاز داشته باشد تا بتواند از عهده وظایف تعیین شده به نحو درستی برآید. برای یک کارشناس سئو ضرورت دارد که با انواع زبان‌های برنامه نویسی از جمله PHP-CSS-HTMLو غیره آشنا باشد. هم‌چنین آشنایی بالا با نرم افزارهای مدیریت داده از جمله MYSQLبرای فردی که کارشناس سئو است، بسیار مهم است. یک کارشناس سئو لازم است تسلط کاملی به انواع موتورهای جستجو و نحوه کارایی هرکدام داشته باشد. آشنایی در سطح مقدماتی با HTMLمی‌تواند به او کمک کند. مهارت مناسب در نوشتن یکی از مهارت‌های تاثیرگذار و مهم برای یک کارشناس سئو است. در کنار آن تا حدودی با تولید محتوای تصویری و ویدیویی آشنایی داشته باشد. بتواند تحلیل درستی بر روی هر کلمه کلیدی داشته و جایگاه مناسب برای او را تشخیص دهد. با الگوریتم های گوگل آشنا باشد و از آخرین تغییرات گوگل بی خبر نماند. بتواند در صفحات مهم و هدف لینک‌های مناسبی را بسازد. با ابزارهای متعدد مربوط به سئو آشنا باشد تا بتواند کلمات کلیدی پر ارزش را مشخص کند. علاوه بر همه این مهارت‌هایی که قابل دست یابی است؛ یک کارشناس سئو باید مهارت‌های فردی خوبی نیز داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به توانایی تجزیه و تحلیل بالا و روابط عمومی خوب و هم‌چنین ایده پردازی خلاقانه اشاره کرد.

وظایف کارشناس سئو در تیم سئو

الگوریتم ها و دستورالعمل های زیادی برای رتبه دهی به سایت ها از طرف گوگل وجود دارد که میزان موثر بودن هرکدام بر روی سایت کارپیچیده ای است و از جمله وظایف کارشناس سئو در یک تیم است. در ادامه به اساسی ترین وظایفی که یک کارشناس بهینه سازی سایت دارد اشاره خواهیم کرد:

بهترین کارشناس سئو مشهد

اگر کسب و کاری در مشهد دارید و به دنبال بهینه سازی و سئو سایت خود توسط کارشناسان سئو متخصص هستید پیشنهاد ما به شما همکاری با استدیو خلاق میانبر است. استودیو دیجیتال مارکتینگ میانبر با داشتن دپارتمان های اختصاصی در زمینه خدمات مختلف (آژانس 360 درجه ) از جمله خدمات سئو توانسته است رضایت حداکثری کارفرمایان را کسب نماید و این اتفاق را مدیون حضور کارشناسان متخصص و کاربلد در تیم خود میداند. کافی است برای ارتباط با کارشناسان بهینه سازی سایت میانبر و مشاهده انواع نمونه کار سئو انجام شده توسط این گروه از طریق شماره 09158989340 اقدام نمایید.

بهترین کارشناس سئو

به دنبال بهترین کارشناس سئو هستید؟ ما تیم تخصصی و کارشناسان سئو وب سایت شما هستیم، همین حالا سئو وب سایت خود را حرفه‌ای شروع کنید.

سئو حرفه‌ای با بهترین تیم کارشناس سئو

شرکت دیجیتال مارکتینگ میانبر با ارائه تخصصی سئو توسط بهترین تیم کارشناسی سئو آماده ارائه خدمات به شما همراهان گرامی است.

5/5 - (9 امتیاز)

3 پاسخ

  1. چقدر خوب از وظایف و اهمیت نقش کارشناس سئو نوشته بودین. با توجه به مطالبی که در این مقاله خوندم واقعا یک فرد به عنوان کارشناس سئو به تخصص و تجربه کافی احتیاج داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *