چگونه حساب تلگرام خود را حذف کنم؟

دیلیت اکانت تلگرام (Telegram Delete Account) یک روش رایج برای کسانی است که می‌خواهند اطلاعات کاربری خود را از شبکه اجتماعی Pavel Durov(پاول دورف) حذف یا پاک کنند. سه روش کلی برای Delete Account وجود دارد که بسته به شرایط خود می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید تا در نهایت موفق به حذف حساب شوید.

 • به لینک https://my.telegram.org/auth?to=delete مراجعه کنید.
 • شماره تلفنی که قصد حذف اکانت آن را دارید، وارد کنید.
 • یک کد برای حساب تلگرام شما ارسال می‌شود، باید آن را کپی کنید و در قسمت Confirmation Code وارد کنید و دکمه Sign in را بزنید.
 • در صفحه بعد در باکس Why are you leaving علت پاک کردن حساب خود را بنویسید و بعد روی Delete My Account کلیک کنید. (در قسمت دلیل اجباری نیست که چیزی بنویسید).

قبل از دیلیت اکانت تلگرام خود، این نکات را بخوانید!

حالا که متوجه شده‌اید که دیلیت اکانت تلگرام یعنی چه؟ توصیه می‌کنیم قبل از پاک کردن حساب کاربری خود در تلگرام ابتدا این نکات را در نظر داشته باشید. با حذف اکانت کاربری خود در اپلیکیشن تلگرام دیگر به صفحات چت خود دسترسی نخواهید داشت. و تمامی کانال‌هایی که در آنها عضو بوده‌اید را از دست خواهید داد.

اگر در لیست کانال‌های تلگرامی خود تعدادی هستند که به مطالب ارسالی آنها علاقه دارید حتما نام آنها را برای خود در دفترچه‌ای یادداشت کنید تا در صورت باز کردن اکانت تازه، چنل‌ها را در باکس جستجو، سرچ کنید و دوباره در آنها عضو شوید.

همچنین در نظر داشته باشید که با دیلیت اکانت تلگرام، به صورت خودکار از همه گروه‌های تلگرامی خارج می‌شود و اصطلاحا لفت خواهید داد. پس در صورتی که گروهی برایتان مهم است نام آن را در خاطر نگه دارید و یا آدرس گروه را در محلی ذخیره کنید تا در موقع لزوم از آن استفاده کنید.

و یا اگر در گروه مورد علاقه‌تان دوستانی دارید که امکان ادد کردن مجدد شما در آن گروه دارند؛ می‌توانید از آنها بخواهید در صورت عضویت مجدد شما در تلگرام، دوباره اکانت جدید شما را در گروه عضو کنند.

دقت کنید که پاک کردن حساب کاربری تلگرام مانند دیلیت اکانت اینستاگرام نیست که بتوانید از داخل خود برنامه برای حذف اکانت اقدام نمایید. به منظور دیلیت اکانت اپلیکیشن تلگرام لازم است از طریق بروزرهای نصب شده بر روی گوشی موبایل و یا ویندوز لپ تاپ اقدام کنید.

نکته دیگری که قبل از پاک کردن اکانت تلگرام تان باید در نظر بگیرید این است که اگر شما خود مدیر و یا مسئول یک گروه و یا کانال تلگرامی هستید؛ قبل از حذف کامل، فرد دیگری را به عنوان ادمین جدید انتخاب کنید و مسئولیت را به او بسپارید.

با در نظر گرفتن همه این نکات اگر باز هم خواهان حذف اکانت کاربری خود در تلگرام هستید از یکی از روش‌های ذکر شده در پایین استفاده کنید.

روش‌های دیلیت اکانت تلگرام

همه ما اپلیکیشن تلگرام را به عنوان  برنامه‌ای منعطف و با قابلیت فراوان می‌شناسیم. جالب است بدانید که طراحان تلگرام حتی برای حذف این برنامه محبوب روش‌های متعددی را ارائه داده‌اند تا کاربران در صورتی که قصد حذف اکانت شخصی تلگرام را دارند بتوانند از بین گزینه‌های موجود، روشی که از همه برایشان آسان‌تر است را انتخاب کنند. ما نیز در ادامه همه این روش‌ها را به صورت کامل توضیح داده‌ایم تا با خواندن هر کدام با آنها آشنا شوید و یکی را برای دیلیت اکانت حساب تلرگام خود انتخاب نمایید.

دیلیت اکانت تلگرام با لینک مستقیم

برای دیلیت اکانت تلگرام از طریق لینک مستقیم، به یک مرورگر پر سرعت احتیاج خواهید داشت. این روش نسبت به مدل‌های دیگر سرعت بالاتری دارد و به آن اصطلاحا دیلیت اکانت فوری تلگرام نیز می‌گویند. پس قصد دارید تا کوتاه‌ترین زمان ممکن حساب تلگرام خود را پاک کنید؛ ابتدا مرورگر خود را بر روی موبایل و یا کامپیوترخود باز کنید سپس در باکس سرچ بروزر باز شده لینک مربوط به حذف اکانت را سرچ کنید. ما برای سرعت بیشتر پروسه دیلیت اکانت تلگرامتان، لینک مربوطه را در زیر آورده‌ایم فقط کافی است بر روی لینک زیر کلیک کرده و وارد فرآیند دیلیت اکانت تلگرام شوید.

https://my.telegram.org/

در اولین مرحله برای شما کادری باز می‌شود که لازم است شماره تلفنی که قصد دارید اکانت تلگرامش را حذف کنید در آن وارد نمایید.

لازم است به نحوه درست وارد کردن شماره در این کادر توجه کنید. روند درست به این صورت است که شماره همراه خود را با پیش شماره ایران یعنی +98 در ابتدا و بدون صفر وارد کرده و سپس بر روی دکمه next کلیک می‌کنید.

نمونه‌ای از شیوه صحیح شماره موبایل برای وارد کردن در کادر اولیه:

+989158989340

پس از گذر از مرحله اولیه برای شما از طرف برنامه تلگرام در اکانتی که می‌خواهید آن را پاک کنید؛ کدی حاوی تعدادی حرف انگلیسی به صورت رندوم ارسال می‌شود.

کد ارسالی شبیه به فرمت زیر است.

wbKOadfPsaZVmq

کد ارسالی را کپی کرده و در دومین کادر باز شده در مقابلتان تحت عنوان confirmation code پیست نمایید. و بر روی دکمه sing in  کلیک کرده تا به حساب شخصی خود وارد شوید.

توجه: تلگرام با ارسال این کد قصد دارد صاحب واقعی اکانت را شناسایی کرده و به نوعی عملیات احراز هویت شما را انجام دهد؛ پس دقت کنید این کد و دسترسی را به هیچ شخص دیگری ندهید.

پس از ورود به حساب شخصی خود، صفحه‌ای با عنوان  your telegram coreبرای شما باز می‌شود که دارای سه گزینه است:

 • API development tools
 • Delete account
 • Log out

که لازم است برای روی گزینه دوم یعنی دیلیت اکانت کلیک کنید.

در چهارمین صفحه باز شده تلگرام از علت حذف اکانت از شما می‌پرسد. اگر می‌خواهید می‌توانید این کادر خالی بگذارید و با مرحله بعد بروید و یا می‌توانید علت تصمیم خود برای حذف حساب کاربری خود را برای آن‌ها به صورت کوتاه و فارسی شرح دهید.

برای گذشتن از این مرحله بر روی دکمه delete my account کلیک کنید تا به مرحله بعدی برسید. با حذف کامل اکانت خود در تلگرام، تنها یک قدم فاصله دارید.

مرحله بعد به صورت صفحه‌ای جداگانه نیست بلکه در همان صفحه فقط برای شما پنجره‌ای باز می‌شود که مضمون پیام این است که به شما هشدار می‌دهد در صورتی که دیگر تصمیم قطعی خود را برای حذف اکانت گرفته‌اید. بر روی گزینه زیر کلیک نمایید زیرا ممکن است طی چند روز آینده امکان ثبت نام مجدد را نداشته باشید.

پس اگر تصمیم شما قطعی است بر روی دکمه قرمز رنگ کلیک می‌کنید. در این تایم اکانت شما به صورت کامل حذف شده است.

در نظر داشته باشید مراحل را به صورت کامل و بدون اتلاف وقت و وقفه انجام دهید زیرا در صورتی که قدم‌ها را بیشتر از تایمی که تعیین شده طی کنید. ممکن است در حذف اکانت خود با مشکل رو به رو شده و مجبور شوید مراحل را از ابتدا انجام دهید.

دیلیت اکانت تلگرام به صورت خودکار

در این روش از پاک کردن حساب کاربری تلگرام ، نیازی نیست برای دیلیت اکانت کاری انجام دهید. فقط لازم است آنلاین نشویدتعجب نکنید در بخضی از تنظیمات تلگرام قسمتی مشخص شده است که با تعیین زمانی به تلگرام این پیام را می‌دهید که اگر به مدت زمانی که مشخص کرده‌اید در تلگرام آنلاین نشوید، اکانت شما را به صورت خودکار حذف کند.

نگران نباشید این تایم از یک ماه تا یکسال قابل تغییر است!

برای تنظیم این روش از دیلیت اکانت تلگرام ابتدا وارد اکانت تلگرام خود شوید، سپس در بخش تنظیمات (settings) تلگرام بر روی گزینه privacy and security  کلیک کنید اگر تلگرام شما به زبان فارسی است این گزینه با عنوان حریم خصوصی و امنیت به شما نمایش داده شده است.

اگر گوشی شما سیستم عامل اندروید دارد در این صفحه به دنبال کادری به اسم delete my account  باشید. اما اگر گوشی و یا دیوایسی از نوع اپل در دست دارید در این صفحه، کادر automatically delete my account را جستجو کنید.

پس از یافتن این کادر بر روی گزینه if away for کلیک کرده و یکی از تایم‌های پیش فرض را از 1 تا 12 ماه را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که همانطور که گفته شد با انتخاب یکی از زمان‌های گفته شده در صورتی که به همان مدت زمان در اکانت خود آنلاین نشوید، حسابتان به صورت اتوماتیک حذف خواهد شد.

این روش عموما به دیلیت اکانت تلگرام بدون کد تایید نیز شناخته می‌شود.

دیلیت اکانت تلگرام از طریق ربات

در شیوه دیگری از دیلیت اکانت تلگرام شما می‌توانید از یک ربات کمک بگیرید. این روش امنیت بسیار پایینی دارد زیرا شما مسئولیت حذف حساب کاربری خود در تلگرام را به رباتی می‌سپارید.

اگر تصمیم به پاک کردن حساب تلگرامی خود دارید حتما با انواع تبلیغات با مضمون ربات حذف تلگرام و یا ربات دیلیت اکانت تلگرام تا به حال برخورده‌اید.

از آنجایی که اپلیکیشن تلگرام در حال حاضر برای ما فیلتر است. ممکن است به دلیل نداشتن فیلترشکن بخواهید از این روش برای حذف حساب کاربری خود استفاده کنید.

پس لازم است ابتدا ربات پاک کردن اکانت تلگرام را دانلود کنید. سپس برای بهره‌گیری از خدمات ربات شماره تلفن و کدی که برای شما ارسال می‌شود را به آن بدهید.

با توجه به اینکه معمولا سطح امنیت ربات‌ها پایین است. و شما اطلاعات شخصی اکانت خود را به او می‌دهید، شرایط سوء استفاده احتمالی را خودتان فراهم کرده‌اید. به همین دلیل است که ما این روش از حذف اکانت تلگرام را به شما توصیه نمی‌کنیم.

آخرین نکات دیلیت اکانت تلگرام

در سال‌های قبل با حذف اکانت تلگرام حساب شما از حالت بلاک و یا ریپورت خارج می‌شد که به نوعی برای تامین امنیت این برنامه باگ محسوب می‌شد، اما در نسخه‌های اخیر این چالش رفع شده است. به گونه‌ای که اگر فردی را به دلایلی از قبیل مزاحمت به لیست بلاک تلگرام خود اضافه کنید. دیگر او نمی‌تواند با حذف حساب تلگرام خود باز هم به شما پیام دهد.

پس اگر قصد شما از حذف اکانت تلگرامتان خروج از حالت بلاک است. باید بگوییم با این کار بلاکی شما رفع نخواهد شد. به عبارت دیگر اگر حساب شما توسط فردی بلاک شده است. با حذف اکانت تلگرام خود از موقعیت بلاک خارج نمی‌شوید.

توجه کنید در آپدیت‌های جدید نیز با حذف اکانت تلگرام نمی‌توانید حساب خود را از حالت ریپورت خارج کنید.

دیلیت اکانت تلگرام با وجود فعال نبودن

برخی افراد اکانت‌های تلگرامی دارند که فعالیت خاصی نداشته و قصد دیلیت کردن آن را دارند. گاهی ممکن است دسترسی به اکانت تلگرام سخت باشد و نتوانید مراحل فوق را برای دیلیت آن به کار بگیرید. در این زمینه پیشنهاد ما این است که جهت احتیاط برای دیلیت اکانت تلگرام خود و در صورتی که احساس می‌کنید پس از مدتی دسترسی یا فعالیتی از طریق اکانت مورد نظر نداشته باشید تلگرام را در حالتی تنظیم کنید که به صورت برنامه‌ریزی شده در موقع لزوم دیلیت شود. جهت دی اکتیو اکانت تلگرام خود در صورت فعال نبودن می‌توانید از طریق مراحل زیر اقدام نمایید:

 • ابتدا وارد اکانت تلگرام مورد نظر شوید و سه خط بالا که جهت انجام تنظیمات و برنامه‌ریزی‌های لازم تعبیه شده را لمس کنید.
 • اگر تلگرام شما فارسی است به راحتی می‌توانید بخش تنظیمات را انتخاب کرده و در صورت انگلیسی بودن بخش setting را انتخاب کنید.
 • پس از آن باید وارد بخش  Privacy and Security شوید که در تلگرام‌های فارسی به معنی بخش امنیت و خصوصی‌سازی است.
 • سپس بخشی را مشاهده می‌کنید که Delete My Account نام دارد در این بخش باید گزینه if away for را انتخاب نمایید.
 • در میان گزینه‌هایی که به شما نمایش داده می‌شود باید یکی را انتخاب کنید این گزینه‌ها شامل یک ماه، سه ماه، ۶ ماه و یک سال هستند.

در این قسمت دیگر تمام تنظیمات شما به پایان رسیده و با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها در صورت فعال نبودن دیلیت اکانت انجام خواهد شد. به عنوان مثال اگر شما ۶ ماه آنلاین نشوید اکانت تلگرامتان به صورت خودکار پاک خواهد شد. در صورت تنظیمات این چنینی و حذف کامل اکانت تلگرام دیگر هیچ یک از دیتاهای موجود قابل بازگشت نخواهند بود.

دیلیت اکانت تلگرام به چند روش امکان پذیر است؟

به صورت کلی حذف حساب کاربری تلگرام از طریق سه روش ممکن خواهد بود.

سریع‌ترین روش حذف اکانت تلگرام کدام است؟

دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از وب سایت، حساب شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاک خواهد کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب