بسته بندی اولیه به تنها بسته بندی یا لفاف یک محصول گفته می‌‍شود. طراحی بسته بندی اولیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چراکه این بسته اولین و تنها بسته‌ای است که مصرف کننده با آن مواجه می‌شود به همین خاطر باید در نهایت ظرافت و با رعایت قوانین و استانداردهای بسته بندی طراحی شده باشد.

بسته‌بندی اولیه، اولین لایه محافظتی برای کالا و آخرین بسته‌بندی است که مصرف‌کننده باز می‌کند. در واقع این نوع بسته‌بندی، اولین و آخرین بسته‌بندی برای یک محصول به حساب می‌آید. این نوع بسته‌بندی در تماس مستقیم با محصول قرار دارد و آن را از باکتری‌ها یا ذرات خارجی محافظت می‌کند.

 امروزه دیگر بسته‌بندی اولیه تنها برای حفاظت از محصول استفاده نمی‌شود، بلکه به عنوان ابزاری برای افزایش فروش و همچنین شناخته شدن برند مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر همین اساس طراحی بسته‌بندی اولیه باید از بهترین کیفیت برخوردار باشد. پیاده کردن ایده‌های نو و خلاقانه برای این نوع بسته‌بندی باعث می‌شود تا کسب وکار شما بسیار سریع برندینگ شود. بسته‌بندی اولیه یک فرصت بازاریابی بسیار خوبی به وجود می‌آورد. اگر خلاقیت و جذابیت بالایی در پیاده‌سازی به کار برده شود، فروش بسیار بهتری اتفاق می‌افتد.

ویژگی‌ های بسته بندی اولیه

بسته‌بندی اولیه باکیفیت و مرغوب باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد:

·  عدم انتقال بو و رطوبت به محصول

·  نفوذناپذیری هوا و اکسیژن

·  پیاده کردن خلاقیت و نوآوری در طراحی

·  توانایی تحمل تغییرات دما

·  داشتن صرفه اقتصادی

·  زیبایی و چاپ‌پذیری

دیزاین بسته بندی محصول

سفارش خدمات گرافیکی

شرکت دیجیتال میانبر

5/5 - (3 امتیاز)